Mecz

Mija właśnie ostatnia minuta meczu, a my biegniemy sam na sam z bramkarzem. Czy strzelimy zwycięskiego gola? Strzał i … dźwięk budzika przerywa nasz piękny sen. Czy tak właśnie wyglądają sny sportowców? Jeśli tak, to co oznaczają?

Granie meczu

W przypadku snu o uprawianiu sportu, na przykład piłki nożnej, koszykówki czy lekkoatletyki, należy być jak najlepszej myśli. Chodzi nie tylko o to, że jak głosi popularna maksyma sport to zdrowie. Sport to coś znacznie więcej: radość, rywalizacja, wolność, twórczość, konsekwencja, piękno, pokonywanie własnych barier, rekordy. Jego uprawianie we śnie jest więc pozytywnym znakiem, odzwierciedlającym chęć wyprzedzenia konkurentów w jakiejś sprawie. Fantazje o meczu mogą na przykład sugerować śniącemu, że decydująca rozgrywka zbliża się wielkimi krokami. Wyjątkiem będzie oczywiście koszmar każdego sportowca, czyli kontuzja. Sen o niej może wróżyć kłopoty...

.

Wynik meczu prawdopodobnie ma spore znaczenie dla interpretacji snu. Poniżej analiza możliwych rozstrzygnięć:

Wygrana

Jeśli gramy mecz, a nasza drużyna wygrywa lub zdobyła gola/punkt, wtedy jest to pomyślna wróżba – uda nam się zostawić konkurentów w tyle. Największą przesłanką do takich optymistycznych interpretacji będzie szczególnie sytuacja, w których to my strzelimy bramkę, zdobędziemy punkty lub wykażemy się znakomitą interwencją w defensywie.

Remis

Remis może obrazować nierozstrzygniętą sytuację z naszego życia, w której odpowiedzialność i podjęcie decyzji przerzuca się ze strony na stronę. Czasami sen wskazuje na ugodową naturę w jakiejś sprawie, zadowolenie się połowicznym sukcesem.

Przegrana

Sport uczy nie tylko wygrywać, ale i przegrywać z klasą. Porażka we śnie wskazuje na gorszy moment w naszym życiu i słabszą formę, ale nie warto obawiać się jakichś szczególnie dramatycznych wydarzeń. Przegrana powinna nas zmotywować do jeszcze cięższej pracy, zwłaszcza jeśli wynik był wysoki.

Oglądanie meczu

Inne znaczenie snu:

Mecz

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów