Małe dziecko

Często dziecko w marzeniu sennym może wskazywać na niedojrzałość emocjonalną lub osobowość, która jednak nie miała szansy przeistoczyć się w dojrzałą tożsamość. Jeżeli we śnie widzimy małe dziecko, to przede wszystkim należy zwrócić większa uwagę na swoją sferę emocjonalną lub psychiczną. Być może osoba śniąca wciąż czuje się psychicznie dzieckiem lub ucieka od dorosłości?

Znaczenie dziecka w marzeniu sennym

Jeżeli we śnie widzimy małe dziecko, to być może w świecie rzeczywistym nie potrafimy poradzić sobie z problemami i często na kłopoty życiowe reagujemy jak dzieci, z płaczem, krzykiem lub absurdalnym buntem. Również widok małego dziecka może wskazywać na trudności w poradzeniu sobie z niedojrzałą osobowością nie tylko osoby śniącej, ale być może także bliskiej osobie.

Co ważne, sen o małym dziecku jest również bardzo dobrym znakiem na przyszłość. Jeżeli we śnie widzimy małe dziecko, które nam pomaga, to być może czuwa nad nami nasz osobisty opiekun, który pomoże nam w rozwiązaniu poważnego problemu.  Posiadanie dziecka jest także zapowiedzią pojawienia się nowych szans oraz możliwości poprawienia swojego losu. Może pojawi się szansa na szybkie wzbogacenie się lub zwrócić większą uwagę na swój rozwój osobisty.

Jeżeli we śnie widzimy rodzące się dziecko, to być może pojawią się problemy w naszym życiu osobistym. Także sen o rodzącym się dziecku zapowiada powodzenie w biznesie. Widok nowo narodzonego dziecka oznacza miłą niespodziankę daną od losu, zaś widok położnej z małym dzieckiem stanowi wyjątkowo szczęśliwą wróżbę w życiu osoby śniącej. A jeśli w marzeniu sennym niesiemy małe dziecko do chrztu, to być może niedługo nawrócimy się lub w naszej sferze duchowej pojawią się pewne zmiany. Może to czas na zwrócenie większej uwago na pewne wartości moralne?

A jeśli w marzeniu sennym widzimy bawiące się małe dziecko, to niedługo przeżyjemy wiele chwil radości oraz szczęścia. Widok pływającego małego dziecka oznacza szczęśliwe zakończenie trudnego związku, zaś widok chorego, upadającego lub krzyczące małego dziecka oznacza poniesienie dotkliwej porażki lub zbliżające się niebezpieczeństwo. Widok chudego małego dziecka oznacza złe czasu lub licznie niepowodzenia. Ale umierające dziecko w marzeniu sennym zazwyczaj oznacza nieoczekiwany sukces. Zabójstwo małego dziecka wskazuje na wyrządzenie ogromnej krzywdy, a sen dla młodziej kobiety o małym dziecku wskazuje na pojawienie się licznych plotek i oszczerstw pod jej adresem.

A jeżeli w marzeniu sennym widzimy własne małe dziecko, to przede wszystkim należy zachować ostrożność, ponieważ być może ktoś zastawił pułapkę na osobę śniącą. Widok małego dziecka z nianią może oznaczać zapowiedź osiągnięcia spokoju, szczęścia oraz harmonii w miłości. Czasami widok małego dziecka, może także stanowić projekcję przyszłych zdarzeń, opierających się na rozwianiu sytuacji konfliktowej i być może zapowiada etap w życiu, w którym osoba śniąca rozpocznie wszystko na nowo. Także widok na śpiące dziecko może wskazywać na osiągnięcie spokoju wewnętrznego. A jeśli w marzeniu sennym widzimy dużą grupę małych dzieci, to możemy spodziewać się szczęścia oraz miłości we wszystkich dziedzinach życia.

Co ciekawe, znaczenie snu również zależy od płci osoby śniącej. Jeżeli kobieta widzi w marzeniu sennym rodzące się dziecko, to może oczekiwać szczęśliwego zbiegu okoliczności. Sen o narodzinach dziecka dla mężczyzny zazwyczaj wskazuje na rozstanie się z obecną partnerką, zaś dla osób biednych – poprawę losu lub szansę na szybkie wzbogacenie się. Niestety, ale ta sytuacja dla osób zamożnych może stanowić przestrogę przed utratą majątku, a dla osób podróżujących narodziny dziecka oznaczają szczęśliwy powrót do domu.  

A jeżeli zostaliśmy zwymyślani przez grupę małych dzieci, to niedługo w naszym otoczeniu pojawi się wiele pochlebnych opinii na nasz temat. Należy wykorzystać dobrą passę, do rozwiązania ważnego konfliktu lub osiągnięcia szczęścia. Także bycie małym dzieckiem może również wskazywać na rozwiązanie pewnej ważnej sprawy, która już od dawna martwi osobę śniącą. Może czas wreszcie spojrzeć na swoje życie z perspektywy osoby dorosłej i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny?

Małe dziecko

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów