Dziecko

Sny, w których występują dzieci przytrafiają się prawie każdemu, nie tylko rodzicom. Wypada się z tego cieszyć, gdyż oznacza to, że spotka nas szczęście i radość.

Dla osób mających już dzieci sny mogą odzwierciedlać relacje z córką lub synem czy przywoływać wspomnienia z nimi związane (na przykład poród, pierwsze kroki i słowa, wspólne wakacje). Dla par starających się o potomstwo jest to naturalny sen związany z niecierpliwym oczekiwaniem na pozytywny wynik testu ciążowego lub na poród. W pewnych sytuacjach należy go jednak traktować jako wskazówkę dotyczącą przyszłej płci latorośli - dziecko widziane we śnie na ramieniu mężczyzny oznacza chłopca, jeśli jest na ramieniu kobiety, to będzie to dziewczynka.

Dziecko, jako motyw snu może pojawić się u osób bezdzietnych – jest on odzwierciedleniem dziecinnej strony naszej osobowości. Wszyscy mamy przecież w sobie takie wewnętrzne dziecko, które czasem marudzi, jest naiwne czy infantylne. Dziecko w śnie może wyrażać również nostalgię, czułość, chęć powrotu do miłych czasów wczesnej młodości, beztroski i braku problemów dnia codziennego. Nawet gdy śniący widzi swoje dziecko, może traktować marzenia jako odniesienie do własnego charakteru, chyba że dotyczą bieżących spraw rodzinnych.

Dla rodziców, którzy stracili dziecko charakterystyczne są takie motywy jak znajdowanie chłopca lub dziewczynki, adoptowanie lub przywracanie do życia. Sny najczęściej pojawiają się w pierwszych latach po tragedii, kiedy najtrudniej pogodzić się ze stratą dziecka.

Dzieci są naszą dumą i przyszłością, dlatego większość snów należy odbierać pozytywnie – jako zapowiedź radości, szczęścia, spełnienia. Wyjątkiem są koszmary, w którym tracimy, bijemy czy mordujemy dziecko. Poniżej przedstawiamy dokładne znaczenie snów o dziecku.

Szczegółowe znaczenie snu:

Dziecko

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów