Cyganie

Cyganie (Romowie) to naród bądź grupa etniczna pochodząca z Półwyspu Indyjskiego, a obecnie zamieszkująca wiele państw na całym świecie. Sen należy interpretować jednak według lokalnego klucza geograficznego.

W naszej kulturze przyjęły się dwa stereotypy ludności romskiej – negatywny i pozytywny. W tym pierwszym Cygan nawiązuję do kłamstwa, kradzieży, przebiegłości. W mowie potocznej występuje nawet określenie „ocyganić kogoś”, czyli oszukać. Jeśli śni nam się Cygan lub Cyganka może to więc oznaczać, że osoba z najbliższego otoczenia jest nieszczera, mówi to, co chcemy usłyszeć. Bacznie obserwujmy ludzi ze swojego środowiska, zwracajmy uwagę na gesty i wypowiadane przez nich słowa, ponieważ dzięki temu możemy uchronić się przed problemami. Cygan czasami oznacza też „obcego”, symbolizuje więc strach przed tym co nowe i nieznane lub pewne nieakceptowane przez śniącego cechy osobowości.

Warto jednak interpretować sny o Cyganach według własnego poglądu na tę grupę etniczną. Dla wielu osób Cygan kojarzy się bowiem z wolnością, biesiadą, pragnieniem życia pełnego przygód. Fantazja może więc mieć taki charakter – wyraża chęć większej swobody i frywolności w życiu.

Cyganie kojarzeni są z wróżbami i magią, dlatego wiele osób śni właśnie o takiej sytuacji. Gdy we śnie Cygan wróży nam za pieniądze, wtedy uważajmy na wątpliwe interesy, ktoś bowiem będzie nas wodził za nos. Jeśli natomiast robi to za darmo, wtedy jest to proroczy sen. Warto więc zapamiętać tę wróżbę i w żadnym razie jej nie lekceważyć.

Inne znaczenie snu:

Cyganie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów