Czarownica

Koszmar, w którym mamy do czynienia z czarownicą na długo zostaje w pamięci. To przecież kobieta kojarzona z czarną magią i siłami nieczystymi, brzydka, podła i złośliwa. Do tego, według chrześcijańskich legend, aby posiadać zdolność czarowania należało zawrzeć pakt z szatanem. Czarownica symbolizuje więc zło, lęk przed nieznanym, jakąś kobietą z naszego otoczenia lub przykrości, które mogą nam się przydarzyć na jawie.

Interpretacja snu nie jest jednak tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać, gdyż w folklorze znane są też dobre czarownice – mądre staruszki i znachorki zajmujące się białą magią, czyli zaklęciami na korzyść człowieka. Znaczenie snu trzeba oceniać więc z tej perspektywy – złej wiedźmy i życzliwej staruszki. Łatwo rozpoznać, która z nich odwiedzi nas we śnie – pierwsza wzbudzi lęk i strach, druga przyniesie ukojenie i pomoc.

Pojawienie się dobrej czarownicy zwiastuje szczęście w przyszłości, może też być związane z przekazaniem jakiejś rady lub ostrzeżeniem dla śniącego. Warto więc zastanowić się, co czarownica próbuje nam powiedzieć i gdzie czyha na nas zagrożenie. Dobra wróżka oznacza też, że może liczyć na wsparcie bliskiej kobiety, np. babci, mamy, cioci lub przyjaciółki.

Inne znaczenie snu:

Czarownica

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów