Jedzenie

Jedzenie to dość szeroki temat jeśli chodzi o interpretacje snów, gdyż liczba potraw i produktów, które możemy skonsumować, jest przeogromna. W związku z tym odsyłamy Państwa do poszczególnych haseł związanych z żywnością, takich jak owoce, warzywa, mięso, słodycze, ziemniaki, pierogi czy pizza. W tym artykule przedstawimy natomiast ogólne znaczenie jedzenia we śnie, traktując konkretne produkty żywnościowe dość powierzchownie.

Podstawową funkcją jedzenia jest zaspokojenie uczucia głodu. Według amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa, twórcy piramidy potrzeb, jedzenie jest na samej górze, obok picia i snu. Dzięki dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników pokarmowych, możemy żyć i cieszyć się różnymi przyjemnościami, do których należy także ….jedzenie. Dlatego sen o jedzeniu należy traktować zarówno jako symbol zaspokajania potrzeb psychicznych, ambicji, jak i przyjemności.

Należy pamiętać, że sen czasami może być tylko skutkiem położenia się do łóżka bez kolacji, czyli odzwierciedlać prawdziwe uczucie głodu. W zależności od kontekstu, sen o jedzeniu ma różne wyjaśnienia.

Szczegółowe znaczenie snu:

Sny o jedzeniu według rodzajów żywności:

Jedzenie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów