Ciastka

Sen, w którym głównym motywem są smaczne ciastka sugeruje, że wkrótce czekają nas drobne przyjemności. Ciastka we śnie mogą mieć też intymny charakter, w końcu mają słodki i błogi smak. Dla mężczyzny widok ciastek lub ich konsumpcja oznacza rychłą wizytę kobiety, panie z kolei mogą liczyć na odwiedziny przedstawiciela płci przeciwnej.

Gdy ciastka we śnie są zepsute lub ich smak nie przypadł nam do gustu, wtedy oznacza to, że zbyt dużo energii poświęcamy na błahe sprawy i problemy, zamiast skupić się na istocie rzeczy.

Inne znaczenia snu:

Według Sennika Victorii Birgis, ciastka stają się zapowiedzią miłego zaproszenia, które nie powinniśmy odrzucić. To czas na spotkanie w sympatycznym gronie, które pozwoli na odpoczynek od codziennych problemów. Według Leksykonu Marzeń Sennych, interpretacja snu, w którym pojawia się ciasto zależy od płci osoby śniącej. Jeżeli to mężczyzna widzi ciasto, to może spodziewać się wizyty kobiety, zaś jeżeli to kobieta śni o cieście, to być może odwiedzi ją mężczyzna, bliski jej sercu.

Ciastka zazwyczaj oznaczają zmysłową przyjemność lub szczęśliwy okres w interesach. Słodkie ciasta stają się źródłem satysfakcji oraz pewnych chwil zapomnienia. To one kuszą swoim zapachem, wyglądem oraz smakiem. Dlatego ciastka często oznaczają sukces zawodowy lub miłe chwilę spędzone w towarzystwie wybranki/wybranka serca. Jednak niesmaczne, gorzkie ciastka mogą stanowić przestrogę przed nieuczciwymi znajomymi. Należy zwrócić uwagę na grono przyjaciół, ponieważ być może znajduje się w nim osoba, która pod płaszczem miłych słów i kuszących słów, chowa gorzki żal lub nieszczere intencje. Jednak jeżeli we śnie odmawiamy sobie spróbowania ciastek, to najprawdopodobniej wskazuje to na zbyt niskie poczucie własnej wartości. Nie czujemy się godni spróbowania „słodkich ciastek” i uciekamy od zaspokojenia swoich potrzeb. Również, gdy w śnie ktoś odmawia nam ciastek, to być może napotkamy wiele problemów z osiągnięciem celu.

Także ważny jest sen, w którym to inni zabierają nam nasze ciastka. W tym przypadku, to zahamowane pragnienia ukazują się pod symboliką ciastek. To wewnętrzna rywalizacja między pierwotnymi pragnieniami a społecznymi zasadami. Mamy ciastka, rozkoszujemy się nimi, lecz to inni zabierają nam tę przyjemność.

Ciastka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów