Brudna woda

Co może symbolizować brudna woda? Woda to zazwyczaj motyw związany z naszą osobowością, często tej ukrytej, nawet przed śniącą osobą. To ukryte emocje, cechy oraz pragnienia. Woda nie zna granic, podobnie jak bezkres świata wewnętrznego. Należy wiedzieć, ze stan wody staje się odzwierciedlaniem naszej duszy. Dlatego zawsze warto szczegółowo zapamiętać sen, w którym pojawia się symbol wody. Woda jest jednym z żywiołów, który często pojawia się w religiach i wierzeniach, również tych najstarszych.

 

Sen, w którym pojawia się woda należy do ważnych marzeń sennych, często stanowiących projekcję podświadomości. Również ważny jest kontekst snu, w którym pojawia się symbol wody. Czysta, przejrzysta woda staje się odzwierciedleniem równowagi oraz harmonii psychicznej, ale brudna, mętna woda, wskazuje na pewne „zanieczyszczenia” naszej psychiki. Coś zakłóca równowagę wewnętrzną i burzy spokojne wody osobowości. Zazwyczaj osoba śniąca nie jest świadoma źródła odczuwanych problemów w sferze duchowej. Także niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie, skrajny pesymizm wpływają na występujące „zabrudzenia” we śnie. To symbol odrzucanych pragnień, potrzeb które uważamy za nieczyste, lecz one wciąż tkwią w naszej psychice. Uciekamy od pewnych cech, wrzucamy „brudne” myśli w głąb naszej podświadomości choć sądzimy, że raz na zawsze pozbyliśmy się wszelkich nieczystości w sferze duchowej, to jednak im mocniej uciekamy, tym one stają się coraz widoczne, szczególnie w marzeniach sennych.

 

Według Sennika Egipskiego, brudna woda może oznaczać nadchodzące straty, nie tylko w aspekcie materialnym ale również duchowym. To zbliżające się problemy oraz konflikty, szczególnie duchowe. W duszy będzie toczyć się burza emocji, która sprawi, że stracimy równowagę psychiczną. To konfrontacja z tym, od czego tak zawzięcie uciekaliśmy. Brudna woda staje się także wskazówką do spojrzenia w głąb własnej psychiki. I choć nieraz obawiamy się tego, co w nas istnieje, to ukryte emocje i pragnienia wpływają na rzeczywistość. Czy warto nadal mącić wodę? Każda myśl uznana za brudną i potępioną zaczyna brudzić wody naszej osobowości. Dlaczego sami siebie trujemy? Spójrzmy w siebie, aby rozpocząć proces oczyszczania głębi wewnętrznego świata, nie tylko naszych snów.

Brudna woda

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów