Bójka

Bójka w śnie zwiastuje najczęściej problemy, które mogą wskazywać na pogorszenie relacji między bliskimi osobami. To już nie czas na słowne argumenty i poszukiwanie rozwiązania w sposób ugodowy, ale walka, która związana jest fizycznymi aspektami życia. Nie zważamy na emocje innych, ale dążymy, często za wszelką cenę, do rozwiązania problemu lub osiągnięcia wymarzonego celu.

Bójka jako symbol również nawiązuje do wewnętrznych konfliktów. Jeżeli we śnie dostrzegamy bójkę, to być może obawiamy się kłótni z innymi. Często także lękamy się konfrontacji z własnym „ja”, które może przyczynić się do wewnętrznego konfliktu. Według Sennika Veronici Birgis, bójka lub bijatyka mogą stać się przestrogą przed fałszywą przyjaźnią. Nawiązanie głębszej relacji z nieodpowiednią osobą może wywołać konflikt nie tylko w sferze zewnętrznej, ale również duchowej. Dlatego zawsze warto wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, który nieraz staje się przewodnikiem na drodze życia.

Jeżeli we śnie to my uczestniczymy w bójce, to być może spotkają nas kłótnie i waśnie z bliskimi znajomymi. Ważna jest również osoba, z którą bijemy się, ponieważ, zazwyczaj to z nią ulegną pogorszeniu osobiste relacje. Bójka związana jest także z przemocą, szczególnie domową. Jeżeli w marzeniach sennych pojawiają się elementy przemocy fizycznej ze strony domowników, może stanowić to projekcję pewnych zaburzonych relacji wśród najbliższych. Być może, pojawi się kolejna kłótnia, awantura, która wynika z konfliktów rodzinnych.

Również ważny jest kontekst sytuacji, w której pojawiła się bójka. Jeżeli widzimy bijatykę w pracy, to musimy zwrócić uwagę na nieszczere intencje w  naszym miejscu pracy. Może w naszym otoczeniu znajduje się osoba, która zrobi wiele, aby odnieść sukces, nawet kosztem szczęścia i godności współpracownika?

Bójki nie zwiastują dobrego losu, nawet w związkach uczuciowych. Jeżeli widzimy lub uczestniczymy w bójce z partnerem lub partnerką, zwiastuje to pogorszenie relacji i oziębienie uczuć. Często bójka w tym kontekście symbolizuje wewnętrzne napięcia między kochankami. Czasami głęboko skrywane urazy powodują konflikty, które mogą przerodzić się w nienawiść lub agresywną rywalizację. Mądra miłość poszukuje rozwiązania na drodze opanowania i cierpliwości.

Zdarzają się sny, w których ponosimy porażkę lub odnosimy zwycięstwo. Jeżeli zostaliśmy pobici  i nie mamy sił na dalszą walkę, to być może w naszym życiu poniesiemy klęskę, a nieszczere intencje i złośliwe zamiary przyczynią się do tej sytuacji. Ale w przypadku, gdy odniesiemy zwycięstwo, a nasz przeciwnik zostanie pokonany, to wygraliśmy nie tylko w sferze materialnej, ale przede wszystkim wewnętrznej. Może pokonamy nasze ukryte problemy, lęki lub słabości? I odniesiemy zwycięstwo, które sprawi, że zaczniemy iść dalej, wierząc we własne siły duchowe.

Sennik bójka - znaczenie snu

Sen o bijatyce lub ogólnie związany z przemocą może mieć różne znaczenia, ale w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad własnymi lękami i popędami. Pewne tłumione na jawie emocje mogą bowiem mieć swoje odzwierciedlenie w snach. Agresja często jest reakcją na pojawiające się przeszkody w drodze do celu lub zagrażające pewnym wartościom życiowym.

Przemoc we śnie może mieć jeszcze szerszy wydźwięk, odnoszący się do naszych relacji z bliskimi. Agresja w stosunku do matki, dziecka czy małżonka jest uważana za zachowanie daleko odbiegające od normy, dlatego otwarcie trudno się do niej przyznać. Nawet podczas snu, co sprawia, że nasze negatywne emocje mogą być wtedy ukierunkowane na pewien obiekt zastępczy. Podobnie jest w przypadku osób nam znajomych, których w życiu codziennym się boimy, takich jak szef, sąsiad, teściowa czy współpracownik. Nawet jeśli bezpośrednio nie występują we śnie, mogą być przyczyną naszego gniewu. W celu poprawnej interpretacji snu związanego z zachowaniami agresywnymi należy zastanowić się, do kogo żywimy urazę? Kto nam stoi na drodze?

Po koszmarze związanym z bijatyką nie można też jednak od razu popadać w skrajny pesymizm. Ludzkie sny są przecież czymś tak kompletnie niezbadanym i niepopartym żadnymi naukowymi dowodami, że czasami są po prostu tylko snami. Więc jeśli nasze życie układa się dobrze, a my w żadnym wypadku nie tłumimy w sobie agresji, nie ma sensu interpretować go aż tak poważnie. Wcale nie musi on oznaczać bowiem negatywnych wróżb na przyszłość. Bicie się z kimś może zwiastować nową znajomość, i nie będzie to zła osoba, wręcz przeciwnie – sympatyczna i miła. Gdy natomiast widzimy awanturę, możemy liczyć na dobry i poukładany związek. Ciekawostką jest znaczenie snu, w którym bijemy psa – według wielu źródeł sen informuje o tym, że ktoś jest wobec nas lojalny i wierny. Jeśli zamiast psa występuje w nim kot, wiadomość jest niestety smutna – ktoś nas zdradzi.

Sny związane z biciem dziecka i żony mają bardzo negatywną symbolikę. Według nich wykorzystamy kogoś do własnych celów w nieuczciwy sposób, poza tym wróżą kłopoty i nieprzyjemności. Warto wspomnieć o znaczeniu bata we śnie, także związanego z agresją i przemocą. Symbolizuje on karę i władzę. Jeśli śni nam się, że jesteśmy bici batem, to wtedy oznacza to że pokutujemy za grzechy, mamy silne poczucie winy i chęć samoukarania się. Gdy natomiast sami występujemy w roli oprawcy, jest to przejawem tłumionej agresji i wściekłości lub niezaspokojonego popędu seksualnego.

Bójka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów