Mieszkanie

Należy wiedzieć, że mieszkanie w marzeniu sennym posiada wiele znaczeń, ale najczęściej sen o mieszkaniu interpretowany jest w odniesieniu do ciała i psychiki osoby śniącej. Również bardzo ważny jest wygląd, wielkość oraz wyposażenie mieszkania. Także duże znaczenie ma otoczenie, w którym znajduje się dany dom lub mieszkanie. 

Symbolika domu we śnie a ciało ludzkie

W marzeniu sennym dach lub sufit symbolizują głowę, mózg, drzwi zaś odnoszą się do organów płciowych, a piwnicę nogi lub dolne organy. Również balkon może odnosić się do piersi osoby śniącej. I jeśli w marzeniu sennym widzimy popękany sufit lub wybite okna, to być może zmagamy się z problemem związanym z daną sferą ciała. Warto zwrócić większą uwagę na tę część ciała, ponieważ sen może stanowić wskazówkę do intensywnego dbania o swój stan zdrowia, zarówno w sensie psychicznym jak i fizycznym. 
Wygląd domy a interpretacja snu


Również bardzo duże znaczenie w interpretacji snu ma wygląd domu. Jeżeli we śnie widzimy dom rodzinny, to możemy spodziewać się dobrego zdrowia, powodzenia oraz szczęścia w najbliższej przyszłości. A jeśli we śnie widzimy własny dom, to niedługo pojawi się szansa na odmianę swojego życia. Nie należy zmarnować okazji, ponieważ zwiastuje ona nowy etap w życiu osoby śniącej. 


Jeśli we śnie widzimy opuszczony dom i zaniedbane mieszkanie, to niestety, ale może pojawić się szybkie pogorszenie zdrowia lub załamanie nerwowe. Także widok płonącego  mieszkania, to w naszym życiu pojawi się wiele nieszczęść, które wyjątkowo negatywnie wpłyną na życie osoby śniącej. A jeżeli we śnie pojawia się nam zburzone mieszkanie, to być może w niedługim czasie usuniemy pewne przeszkody, które uniemożliwiały nam osiągnięcie wyznaczonego celu lub dalszy nasz rozwój. Warto pamiętać, że puste mieszkania  wskazuje na poczucie osamotnienia, alienacji lub wykorzystanej ufności. Także opustoszały dom może stanowić przestrogę przed zakończeniem pewnej bliskiej znajomości lub opuszczeniem stron rodzinnych. 

Jeśli w marzeniu sennym widzimy walący się dom, to niestety, ale być może w niedługim czasie stracimy bliską osobę. Widok na duże mieszkanie oznacza osiągnięcie bardzo dużych zysków, zaś widok na oszklone mieszkanie wskazuje na złudną wiarę, nadzieję lub życie iluzją. Może warto zwrócić większą uwagę na codzienne życie w dość inny sposób? Także widok na stare mieszkanie może wskazywać na zaburzone poczucie bezpieczeństwa osoby śniącej.  Również mieszkanie do remontu może wskazywać na problemy rodzinne i osobiste. A jeżeli w marzeniu sennym przeprowadzamy się do innego mieszkania, to być może czeka nas zmiana środowiska lub partnera. Często taka sytuacja wskazuje na odmianę w życiu lub rozpoczęcie kolejnego etapu. 

A jeśli w marzeniu sennym widzimy mieszkanie o żywych kolorach, to być może osoba śniąca odczuwa dużą potrzebę seksualną lub erotyczną. Jeżeli we śnie widzimy mieszkanie bez okien lub zaślepionymi oknami, to prawdopodobnie osoba śniąca zatraciła w życiu wartości moralne. Również mieszkanie bez drzwi może oznaczać brak porozumienia z najbliższym otoczeniem lub zamknięcie się przed innymi. W tym przypadku, także mieszkanie bez sufitu lub z popękanym sufitem oznacza zaburzenia świadomości, chorobę lub problemy natury psychicznej i fizycznej. 

Symbolika mieszkania a osobowość człowieka

Jeżeli we śnie widzimy posprzątane mieszkanie, to być może osobowość osoby śniącej jest poukładana i uporządkowana. W przeciwnym razie, chaos i bałagan może oznaczać problemy w sferze psychicznej, konflikty wewnętrznej lub zaburzenie poczucia bezpieczeństwa. Co ciekawe, mieszkanie jest także symbolem psychiki człowieka, szczególne w znaczeniu duszy domu. Warto pamiętać, że jeżeli wychodzimy z mieszkania bez większych problemów, to nasze plany odniosą sukces i nic nie przeszkodzi nam w osiągnięciu celu. A jeśli nie możemy wyjść z mieszkania lub zgubiliśmy klucz, to niestety, ale pojawią się liczne problemy w osiągnięciu celu. Także sen o tym, że znajdujemy się w obcym domu i nie potrafimy znaleźć własnego mieszkania stanowi przestrogę przed złym obrotem sprawy. Należy zachować wyjątkową ostrożność, szczególnie w sytuacji podjęcia ważnej decyzji. Także wynajęcie mieszkania może wskazywać na poprawę swojej sytuacji materialnej, zaś kupowanie mieszkania może oznaczać zmiany w życiu osoby śniącej. 

Mieszkanie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów