Balkon

Nie każdy wie, że balkon symbolizuje czoło lub kobiece piersi. W tym pierwszym przypadku oznacza dla śniącego, że wzniesie się on (czoło niczym balkon góruje nad otoczeniem) nad jakimś zmartwieniem i zapanuje nad trudną sytuacją. W drugim (piersi) symbolizuje cierpliwość i wdzięk, czyli może odnosić się na przykład do zdobycia partnera.

To co może odróżniać balkony w ludzkich snach to ich stan, wygląd, a także rozciągający się z nich widok. To bardzo ważna wskazówka dla śniącego, ponieważ jeśli stoi on na ładnym, zadbanym balkonie z wspaniałym krajobrazem, może liczyć na dobrą passę w przyszłości. Zapowiada to nowe możliwości lub miłe zdarzenie. Widok z balkonu jednoznacznie jest utożsamiany z perspektywą na przyszłość, warto więc w tym kontekście próbować zrozumieć swoje sny. Łatwo domyślić się, że zapuszczony i zniszczony balkon jest odwróceniem tej sytuacji, czyli śniący nie widzi przed sobą perspektyw, obawia się przyszłości. Zdewastowany element architektoniczny może też symbolizować, że
planowane przedsięwzięcia mogą nie wypalić.

Przedstawione interpretacje tylko po części wyczerpują temat, gdyż symbolika balkonu może mieć jeszcze odniesienie do konkretnych osób i sytuacji.

Balkon jest elementem architektonicznym budynku, który łączy jego wnętrze z otwartą przestrzenią. Może spełniać również funkcje dekoracyjne, ale najbardziej ceni się je ze względu na rozległy widok na otoczenie. Balkony budowane były już w czasach starożytnych, a ich ślady odnaleziono między innymi w legendarnych Pompejach. Odegrały też swoją rolę w sztuce, choćby w szekspirowskim dramacie Romeo i Julia czy obrazach Francisca Goi i Edouarda Maneta. Jak więc balkon wyobrażany jest w snach, i jak takie sny rozumieć?

Balkon

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów