Motor

Motor pojawiający się w marzeniu sennym zazwyczaj ma znaczenie odnoszące się do sfery duchowej życia człowieka. Co ciekawe, motor we śnie może zarówno odnosić się do dalekich podróży, ale także do wewnętrznej przemiany i dalszego rozwoju. Jednak, aby prawidłowo zinterpretować sen, to należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kontekst snu oraz czynności związane z motorem.

Motor a symbolika snu

Jeżeli w marzeniu sennym widzimy motor, to być może niedługo przyjdzie doskonały czas na zmiany. Co ciekawe, motor zazwyczaj symbolizuje postęp, drogę oraz dalszy rozwój. Jeżeli we śnie widzimy motor i szykujemy się do dalszej drogi, to być może czeka nas zmiana miejsca zamieszkania, stanowiska pracy lub zmiany odnoszące się do osobistego życia osoby śniącej. Ważne, że cel nie jest aż priorytetową sprawą, lecz sama droga przemiany. Również motocykl jest utożsamiany z wolnością, zrzuceniem wszelkich więzów blokujących dalszy rozwój czy z osiągniętą samodzielnością. Bywa także utożsamiany z chęcią przeżycia silnych emocji, doznań lub stanowi projekcję chęci ucieczki od problemów codziennego dnia. Także widok motoru może stanowić zapowiedź bardzo szybkich zmian w życiu osoby śniącej. Może to odpowiedni czas na realizację marzeń lub podjęcie ryzykownej, lecz potrzebnej decyzji? Jeżeli we śnie widzimy motor, to przede wszystkim warto wiedzieć, że nadszedł odpowiedni czas na pomnożenie majątku lub zwrócenia uwagi na różne możliwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na życie osoby śniącej.

Czynności związane z motocyklem a symbolika snu

Jak już wspomniano, ważne w interpretacji snu są również czynności związane z motorem. Jeżeli we śnie podróżujemy motorem, to niedługo w naszym życiu rozpocznie się wyjątkowo pozytywny okres, który należy wykorzystać w osiągnięciu postawionego celu. Osoba śniąca zrealizuje swoje plany zawodowe bez zaniedbania osobistych i rodzinnych spraw. A jeżeli we śnie ścigamy się motocyklem, to czeka nas wyjątkowo ostra rywalizacja. Często sen o wyścigach może stanowić przestrogę przed podjęciem niepotrzebnego ryzyka lub zbyt lekkomyślnej decyzji. Również niedługo nastanie czas, w którym będzie należało postawić wszystko na jedną kartę.

Jeżeli we śnie podróżujemy na motorze jako pasażer, to być może całkowicie zaufaliśmy pewnej osobie i cóż, to ona jest odpowiedzialna za nasze decyzje, postawy czy przekonania. Jeżeli we śnie podróżujemy z osobą, która z rozwagą prowadzi motor, to być może w naszym otoczeniu znajduje się mądry i cierpliwy opiekun, który nie jeden raz pomoże nam w życiu. A jeśli we śnie podróżujemy z osobą, która preferuje niebezpieczny styl jazdy, to niestety, ale ktoś wyjątkowo negatywnie wpływa na nasze życie. Należy zastanowić się, czy warto utrzymywać z taką osobą dalszy kontakt.

A jeśli we śnie ulegliśmy wypadkowi na motorze, to być może osoba śniąca tłumi w sobie pewne potrzeby i emocje. Może osoba śniąca obawia się podjęcia większego wyzwania lub żyje w permanentnym stresie. Również sen o wypadku na motocyklu wskazuje na strach przed niepewną przyszłością lub życiem według własnych zasad. Może również oznaczać brak sprawowania kontroli nad własnym życiem lub brakiem umiejętności związanych z samodzielnością.

Płeć osoby śniącej a znaczenie snu

Bardzo ważna jest także płeć osoby śniącej. Jeżeli motor pojawia się we śnie kobiety, to być może ona odczuwa dużą potrzebę związaną ze sferą erotyczną. Może potrzebuje silnego i szybkiego mężczyzny, który odmieni jej dotychczasowe życie? A jeśli motor pojawia się w marzeniu sennym mężczyzny, to niedługo nastanie wyjątkowo dobry okres na podboje miłosne. Także ta sytuacja zapowiada niezobowiązującą znajomość lub ekscytujący romans. A jeżeli we śnie przynależymy do danego gangu motocyklowego, to być może osoba śniąca odczuwa dużą potrzebę związaną z buntem wobec otaczającą ją rzeczywistości. Bywa, że gang motocyklowy wskazuje na negatywne strony osobowości osoby śniącej. A co oznacza sen, w który widzimy czerwony motocykl? Czerwony motocykl może odnosić się zarówno do sfery seksualnej, jak i poznawczej. Zazwyczaj czerwony kolor motoru może stanowić projekcję chęci realizacji ukrytych pragnień, nawet szkodą dla innych. Może osoba śniąca zbyt dużą wagę przykłada do zaspokajania swoich potrzeb, nie zwracając większej uwagi na otoczenie?

Sen o motorze ma kilka znaczeń, w zależności od naszego stosunku do tych maszyn. Jeśli jesteśmy miłośnikami motocykli, wtedy sen jest dla nas pragnieniem wolności, adrenaliny i dobrej zabawy oraz znakiem, że chcemy czerpać z życia pełnymi garściami, cieszyć się każdą chwilą. Dla pozostałych osób motor jest najczęściej zwiastunem przyjemnej podróży.

Jazda na motorze odzwierciedla panowanie nad swoimi emocjami i uczuciami. Dlatego też można wyszczególnić sny, w których:

Inne znaczenie snu:

Motor

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów