Samochód

Samochód to bardzo popularny symbol w marzeniach sennych. Co ciekawe, sen i samochodzie stanowi źródło ważnych informacji dotyczących osoby śniącej. Jeżeli we śnie widzimy samochód, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów, pojawiających się w marzeniu sennym.

Symbolika samochodu w marzeniach sennych

Jeżeli we śnie widzimy samochód, to warto zapamiętać wielkość samochodu, kolor czy stan auta. Czasami podróż samochodem we śnie wskazuje na podróż w głąb własnej psychiki oraz odkrycie pewnych umiejętności czy cech, które do tej pory znajdowały się w ukryciu. Także ważny jest przebieg podróży samochodem. Co ciekawe, sen o podróży samochodem symbolizuje nasze życie psychiczne lub wskazuje na nasze przyszłe losy. Jeżeli jest to brawurowa podróż, to być może w duszy osoby śniącej toczą się liczne konflikty lub śniący czuje się zmęczony i potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków. Podróż nowym samochodem zapowiada pojawienie się nowych możliwości czy szans na odniesienie sukcesu. W przypadku podróży starym, zniszczonym samochodem prawdopodobnie osoba śniąca ma niską samoocenę lub odczuwa pogorszenie nastroju.

Warto pamiętać, że samochód we śnie odnosi się do naszej energii życiowej. Również kierowanie samochodem oznacza kontrolę nad swoim życiem oraz emocjami. Dlatego, jeżeli we śnie tracimy kontrolę nad samochodem lub nie potrafimy kierować autem, to być może nasza postawa wyróżnia się brakiem dojrzałości i cóż, zbyt często ulegamy najróżniejszym emocjom. Czasami we śnie podróżujemy w towarzystwie bliskiej osoby. Towarzystwo kogoś w podróży samochodem oznacza poprawę sytuacji oraz otrzymanie wsparcie ze strony bliskich. Ale jeżeli we śnie jedziemy z obcą osobą, to być może w niedługim czasie poznamy kogoś ciekawe, dzięki któremu osiągniemy więcej niż do tej pory.

Ważny jest styl jazdy. Jeżeli we śnie prowadzimy samochód, nie zważając na zasady ruchu drogowego, to być może odczuwamy duże potrzeby związane z różnymi sferami życia. Zazwyczaj sen o niebezpiecznej jeździe może stanowić odzwierciedlenie naszego życia psychicznego. W tym przypadku może osoba śniąca odczuwa duże lęki lub strach przed przyszłością? A jeżeli we śnie kupujemy samochód, to być może w niedługim czasie nasze życie całkowicie się odmieni. To zapowiedź początku nowych działań, które przyczynią się do osiągnięcia dużego sukcesu.

Otrzymanie samochodu w prezencie oznacza otrzymanie szansy od losu lub miłą niespodziankę. W tym przypadku sen o nowym aucie stanowi wyjątkowo pomyślną wróżbę.

Ale co oznacza sen o kradzieży samochodu, wypadku lub kraksie?

Zazwyczaj sen o wypadku lub kradzieży samochodu oznacza zagrożenie i stanowi przestrogę przed oszustwem, nieszczęściem lub dużymi stratami materialnymi. Co ciekawe, sen o wypadku może stanowić zapowiedź rywalizacji, działań nieprzyjaciela lub o problemach, pojawiających się na drodze osoby śniącej. Jeżeli we śnie śnimy, że zgubiliśmy się w obcym mieście, to być może w świecie rzeczywistym zagubiliśmy własną tożsamość lub zboczyliśmy z naszej życiowej drogi. To także podświadoma projekcja strachu przed przyszłości, niskiej samooceny lub przeżywanych lęków. Warto także zwrócić uwagę na kolor samochodu – czerwony zazwyczaj oznacza gniew lub namiętną miłość, niebieski – problemy w sferze uczuciowej zaś czarny – nieszczęścia i liczne problemy.

Sennik arabski:

Sennik mistyczny:

 
Sennik indyjski:

Samochód

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów