Narkotyki

Substancje zmieniające stan świadomości są ogromną i niebezpieczną siłą, od której trudno się uwolnić. Sen o narkotykach w większości wypadków jest więc wyraźnym sygnałem ostrzegawczym przed popełnieniem fatalnego w skutkach błędu, jakim może być na przykład uzależnienie się od używki lub też jakiejś osoby.

Jedynym pozytywnym motywem związanym z narkotykami we śnie będzie sytuacja, w której odmawiamy ich zażycia – wtedy obrazuje to silną wolę, niezłomność, odwagę. Wszystkie inne sny o „dragach” sugerują, by takie właśnie nawyki sobie wyrobić.

Sen o używkach można odnieść do kilku spraw:

Ucieczka od problemów.

W tym sensie sen jest wskazówką, że w ostatnim czasie postępujemy niewłaściwie, szkodząc sobie i bliskim. Uciekamy od codziennych obowiązków i problemów, bujamy w obłokach, co w przyszłości nie wpłynie zbyt pozytywnie na nasze życie.

Uzależnienie od jakiejś sytuacji lub osoby.

Substancje narkotykowe mogą być odpowiednikami silnych osób, od których jesteśmy uzależnieni i ulegamy ich wpływom. Taka toksyczna relacja dotyczy najczęściej męża i żony, dziecka i rodzica, nieco rzadziej przyjaciół. Śniący mógł także uwikłać się w jakieś skomplikowane układy, które rzutują na jego możliwości.

Poszukiwanie niezwykłych doznań.

Zażywanie narkotyków we śnie może być związane z chęcią urozmaicenia monotonii, doświadczenia nowych bodźców emocjonalnych. W prawdziwym życiu nie warto jednak sięgać po używki, zdecydowanie lepiej poszukać innych atrakcji.

Ostrzeżenie przed pokusą

Sen można traktować jako przestrogę, że powinniśmy opierać się pokusom, które w tym wypadku symbolizować będą narkotyki. W prawdziwym życiu może chodzić nie tylko o zakazane substancje odurzające, ale i alkohol, hazard czy inne uzależnienia (komputer, seks, zakupy).

Dla osób biorących narkotyki sen będzie oczywistą wskazówką, by jak najszybciej zerwać z nałogiem.

Inne znaczenie snu:

Narkotyki

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów