Pierścionek zaręczynowy

Sen o pierścionku zaręczynowym najczęściej przydarza się kobietom i jest związany ze sprawami miłosnymi.

Tym przedmiotem kandydat na męża obdarowuje swoją wybrankę serca, więc nieprzypadkowo zwiastuje on rychłe wesele. W chrześcijaństwie od zawsze uchodzi za symbol miłości, wierności i małżeństwa, a także wieczności (ze względu na swój kształt, bez punktu początkowego ani końca). Trudno więc o lepszy znak dla kobiety, która marzy o zamążpójściu, niż fantazja o pierścionku zaręczynowym.

Pojawienie się tego rodzaju biżuterii we śnie zwiastuje więc wielką miłość i ślub, niezależnie od kontekstu. Przykładowo, jeśli ktoś wkłada nam na palec pierścionek, to właśnie z tą osobą zawrzemy małżeństwo. Gdy kupujemy biżuterię u jubilera we śnie, również na jawie czekają nas zaręczyny. Wyjątkiem od tej reguły mogą być sny, w których na przykład zgubiliśmy pierścionek zaręczynowy lub ulega on zniszczeniu. Wtedy jest to znak, że wspólna przyszłość dwojga ludzi stoi pod znakiem zapytania. Jednak nawet w przypadku takiego koszmaru nie należy wątpić, gdyż prawdziwa miłość jest znacznie silniejsza i pokona każdą przeszkodę!

Warto napisać, że także panowie śnią o tym przedmiocie, zwłaszcza gdy w prawdziwym życiu planują kupić go swojej wybrance serca. To duży stres i odpowiedzialność, sen po prostu odzwierciedla te emocje.

Pierścionek zaręczynowy

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów