Szczur

Zazwyczaj szczury w marzeniu sennym wywołują wiele skrajnych emocji – od obrzydzenia, wstrętu po radość.

Znaczenie symbolu szczura w marzeniu sennym

Zazwyczaj szczury utożsamiane są z czymś grzesznym, złym lub zwiastującym duże nieszczęście. Ale warto pamiętać, że znaczenie symbolu szczura w dużej mierze zależy od kręgu kulturowego. Na przykład w krajach Wschodu, szczur uznawany jest za symbol szczęścia, inteligencji oraz zaradności życiowej. Dlatego także poznanie symboliki snu, w którym pojawia się szczur w dużej mierze zależy od panującej kultury czy przekonań. 
Zazwyczaj szczury uznawane są za symbol nieszczęścia, choroby lub pecha w życiu.

Szczur również utożsamiany jest ze złem, grzechem lub fałszywą ludzką naturą. W tym przypadku szczury mogą także stanowić ostrzeżenie przed niewłaściwym zachowaniem, zagrożeniem lub fałszywym przyjacielem. Dlatego jeżeli we śnie widzimy szczura, to warto zachować ostrożność w nadchodzących dniach, szczególnie że szczur zwiastuje nieszczęście lub pechową sytuację. Może warto zastanowić się jeszcze raz nad pewną decyzją lub poszukać rozwiązania w innym miejscu? Czasami widok szczura w marzeniu sennym oznacza podświadomą projekcję naszych emocji, od których uciekamy lub próbujemy o nich zapomnieć. Może nie potrafimy pogodzić się z pewnymi cechami naszego charakteru lub pewna nierozwiązana sprawa nie daje nam spokoju i wciąż zatruwa nam duszę?

Sen o atakującym szczurze oznacza podświadomy strach lub pojawienie się wroga w naszym najbliższym otoczeniu. Może nasza osoba stała się celem ataków wroga lub odczuwamy duży lęk przed nieznanym. A może obawiamy się nowej sytuacji lub nie potrafimy oswoić lęku, choć nie poznaliśmy dokładnie jego przyczyny? Co ważne, szczur we śnie może również oznaczać przestrogę przed zrujnowaniem zdrowia, energii lub porzuceniem swoich planów i marzeń. Może osoba śniąca czuje się zmęczona nadmiarem pracy lub codziennych obowiązków? A może odczuwa pogorszenie nastroju i cóż, czuje się zmęczona sama ze sobą? W tym przypadku warto także zwrócić uwagę na wygląd szczura. Duży szczur może oznaczać realne zagrożenie lub ogrom strachu, zaś mały szczur stanowi zapowiedź problemów oraz licznych kłopotów. Również widok szczura może oznaczać podświadome poczucie wstydu lub oznacza wyrzuty sumienia. Może osoba śniąca chce zapomnieć o pewnych sprawach lub ucieka przed samym sobą?

Ciekawe, że szczur w marzeniu sennym także może odnosić się do sfery uczuć. W niektórych kręgach kulturowych szczur może stanowić zapowiedź namiętnej miłości, gorących uczuć lub pojawienie się szansy na nowe i wielkie uczucie. Ale jeżeli we śnie odczuwamy duży strach na widok szczura, to być może podświadomie odczuwamy duży lęk przed ryzykiem i poniesieniem dużych strat. W tym przypadku może warto jeszcze raz przeanalizować pewną sytuacją lub zastanowić się nad podjęciem kolejnego kroku? A co może oznaczać sen o ugryzieniu przez szczura? Zazwyczaj ugryzienie przez szczura może wskazywać na fałszywe oskarżenia lub działania nieprzyjaciela. Podobnie złapanie i zabicie szczura może oznaczać kłótnię z ukochaną osobą lub duże problemy w miłości. W tym przypadku zabicie szczura może zwiastować rozstanie, a także zakończenie pewnej relacji.

Widok starych szczurów może odnosić się do kłopotów z przyjaciółmi lub wskazuje na działania wrogów. A jeżeli we śnie widzimy martwego szczura, to być może ktoś nas zmusza do robienia pewnych rzeczy lub podjęcie pewnych działań, które niestety, ale przeczą przekonaniom osoby śniącej. Może osoba śniąca czuje się oszukiwana lub zmuszana do niepewnych działań. Widok złapanego szczura może wskazywać na zdradę ze strony bliskiego przyjaciela lub osoby śniącej. A widok osoby, która łapie szczury, to być może oznacza otrzymanie wsparcia ze strony bliskiego przyjaciela, dzięki któremu pokonamy wszelkie problemy, które pojawią się na drodze osoby śniącej.

Jeżeli we śnie widzimy szczury w naszym domu, to być może pojawi się niedługo szansa na odmianę swojego życia. Ale również widok dużej ilości szczurów w domu może przestrzegać przed konfliktami rodzinnymi, które przyczynią się do zaburzenia dobrej atmosfery oraz relacji między innymi. Także widok uciekających szczurów może wskazywać na duże zagrożenie, która zbliża się wielkimi krokami. W tym przypadku, warto zachować dużą ostrożność przed pewnymi propozycjami. Również w przypadku zdrowia, szczur oznacza poważną chorobę lub znaczące pogorszenie stanu zdrowia.

Sennik szczury - znaczenie snu

Szczur to podstępne i zdradzieckie stworzenie, dlatego sen może odnosić się do człowieka o takiej charakterystyce. Jeśli skojarzyliśmy sen o szczurze z konkretną osobą, lepiej unikać jej towarzystwa. Sen o szczurze odzwierciedla też problem, który „gryzie” sumienie śniącego. Widok całego stada szczurów jest jeszcze bardziej mrocznym koszmarem i podkreśla złożoność oraz skalę naszego zmartwienia.

Szczury są kojarzone z zarazą, przenoszeniem chorób, dlatego sen należy również traktować jako ostrzeżenie przed chorobą, zarazkami.

Inne znaczenie snu:

Szczur

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów