Wesz

Co może oznaczać sen o wszach? Jeżeli we śnie widzimy wszy, to warto zastanowić się nad znaczeniem snu o tych pasożytach. Często wszy są ważnym źródłem informacji, dotyczących losów śniącego, a także mogą nam pomóc w rozwiązaniu pewnej ważnej sprawy. I choć wszy mogą wzbudzać w nas zarówno przerażenie, jak i obrzydzenie, to jednak są ważnym symbolem pojawiającym się w naszych snach.

 

Znaczenie snu o wszach

Jak już wspomniano, sen o wszach może nam pomóc w rozwiązaniu ważnych konfliktów, także tych wewnętrznych. Jeżeli we śnie widzimy wszy, to warto zapamiętać ich wielkość, nasze czynności, a także emocje. To elementy, które nam pomogą w prawidłowej interpretacji snu o wszach. Co ciekawe, zazwyczaj wszy mogą oznaczać poczucie frustracji, irytacji, strachu lub nawet wskazują na poczucie winy. Może osoba śniąca obawia się odpowiedzialności za swoje czyny? A może czuje strach przed pewnymi konsekwencjami swojej decyzji? Również osoby, które zawiniły wobec bliskich mogą odczuwać poczucie winy i wyrzuty sumienia, które pojawiają się we śnie pod postacią wszawicy.  Także sen o wszach może oznaczać nasz stosunek wobec siebie samego. Zazwyczaj wszy we śnie oznaczają poczucie grzechu, brudu emocjonalnego, a nawet wstrętu wobec nasze osoby. Może nie czujemy się dobrze z sami sobą i czujemy, że żyjemy w ciągłym konflikcie z otoczeniem.

 

Także sen o wszach może wskazywać na poczucie braku satysfakcji z osiągniętego celu. Może osoba śniąca odczuwa ogromny niedosyt lub jest niezadowolona ze swojego sukcesu? Jeżeli we śnie widzimy dużą ilość pasożytów, to prawdopodobnie osoba śniąca może czuć, że nie spełnia oczekiwań społeczeństwa, przez co czujemy się gorsi wobec innych. Również wszy symbolizują duże  poczucie odpowiedzialności za złą sytuację, do  której mogliśmy się przyczynić. Być może nie mamy prawdziwego powodu, by się tak czuć i jedynie to nasze kompleksy oraz niskie poczucie wartości sprawia, że możemy czuć się gorsi od innych. Niestety, ale sami możemy wpędzać siebie w poczucie winy, tracąc prawdziwy cel lub marnując nasz potencjał.

 

Co ciekawe, sen o wszach może także pojawić się w marzeniu osób, które w przeszłości przeżyły traumatyczne wydarzenia. Może coś nie zostało przez nas rozwiązane i wciąż czujemy się zniewoleni przez przeszłość. Zazwyczaj sen o wszach także pojawia się w trudnym momencie życia osoby śniącej i może oznaczać potrzebę zwrócenia się ku wewnętrznej sferze życia. Może zatraciliśmy się i czujemy, że nie zmierzamy po właściwej drodze naszego życia? Jeżeli we śnie widzimy duże wszy, to prawdopodobnie w naszym wnętrzu toczy się poważny konflikt, które może negatywnie wpływać na naszą przyszłość. To czas poważnych zmian w naszym życiu, które mogą zakończyć się pozytywnie. Nie wykluczona zmiana naszego postępowania lub pewnych cech charakteru. To również zapowiedź przemiany duchowej i pewnych aspektów naszego życia.

 

Czasami wszy mogą oznaczać nasze zachowanie wobec otoczenia. Jeżeli we śnie to my jesteśmy wszami, to prawdopodobnie możemy czuć, że nasze postępowanie wobec innych przyczynia się do cierpienia, wywołuje konflikty lub wprowadza duże zamieszanie. Także warto zastanowić się nad swoimi postawami oraz zachowanie, ponieważ nie zawsze możemy świadomie ranić innych. Ale również sen o wszach może być ostrzeżeniem przed toksycznymi relacjami lub osobami, które „pasożytują” na naszym dobrym sercu. Czasami warto spojrzeć na swoje otoczenie z innej perspektywy innej niż dotychczasowa.

 

Co ciekawe, wszy są także znakiem szczęścia, szczególnie gdy zamierzamy zdecydować się na poważne interesy. W tym przypadku, to posiadanie pasożytów może oznaczać szczęście, pomyślność oraz duże bogactwo. A im więcej wszy – tym większa szansa na zgromadzenie dużego majątku. Ale jeżeli we śnie widzimy, że w naszym domu znajdują się wszy, to jednak musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ mogą nadejść trudne czasy. Niewykluczone konflikty z najbliższymi lub problemy finansowe. A jeżeli we śnie łapiemy wszy, to jednak możliwa jest choroba lub szybkie pogorszenie zdrowia. Nie należy bagatelizować symptomów choroby – warto zwrócić baczniejszą uwagę na swoje potrzeby.

 

Wesz

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów