Zwierzęta

Zwierzęta od wieków postrzegane są jako podstawa myślenia symbolicznego. Dzięki obserwacji ich zwyczajów i cech charakterystycznych możemy praktycznie każdą cechę ludzką ukazać za pomocą personifikacji świata zwierzęcego. W celu dokładnej interpretacji snu trzeba więc kierować się konkretnym stworzeniem, gdyż każdy gatunek ma swoją symbolikę i specyficzne właściwości. W tym artykule przedstawimy ogólne znaczenie snu o zwierzętach, natomiast dokładną analizę haseł dotyczących poszczególnych rodzin i gatunków znajdą Państwo w naszym senniku.

Zwierzęta w snach mogą odnosić się zarówno do konkretnych potrzeb emocjonalnych, fizycznych, zmysłowych, seksualnych jak i być również odzwierciedleniem znajomych nam ludzi. Sokół wyobraża na przykład mądrego dziadka, niedźwiedź i lew silnego opiekuna a owca łagodną dziewczynę. Kura może odnosić się do żony lub matki a pijawka do wykorzystującego nas współpracownika. Świat zwierząt jest niezwykle bogaty, śniący ma w tym przypadku ogromne pole do popisu. Warto zwrócić uwagę, że prawie każde zwierzę ma dobre i złe strony – wilk niekoniecznie będzie symbolem przebiegłego człowieka, ale może wyobrażać też dobrego opiekuna.

W większości pierwotnych kultur zwierzęta uważane były za bóstwa, dlatego też oddawano im cześć. To dobry powód do tego, by rozwijać w sobie charakterystyczne cechy wyśnionego stworzenia: wytrwałość, spryt, siłę czy przewidywalność. 

Szczegółowe znaczenie snu:

Poniżej skrótowa symbolika różnych zwierząt – szerszą interpretację każdego z nich znajdą Państwo w naszym senniku.

Gromada:

Gatunek:

Zwierzęta

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów