Toaleta

Miejsce, do którego nawet król chodzi piechotą jest interpretowane we śnie pozytywnie – odzwierciedla oczyszczenie duchowe z ciążących śniącemu myśli. Każdy z nas boryka się czasami z przykrymi wspomnieniami lub gryzącym sumienie problemem, który nie daje spać po nocach. Sen o toalecie może więc być zapowiedzią oczyszczenia i końca tych niespokojnych dni, zwłaszcza jeśli śni nam się wypróżnianie czy oddawanie moczu. Więcej informacji można znaleźć pod poszczególnymi hasłami, takimi jak „kupa” i „mocz”. W tym miejscu przedstawimy natomiast interpretacje snu o toalecie, jako typowym pomieszczeniu sanitarnym.

Szczegółowe znaczenie snu:

Zazwyczaj sny o toalecie odnoszą się do naszych podświadomych emocji. Jeżeli we śnie widzimy toaletę, to warto zastanowić się nad swoim życiem duchowym oraz skupić swoją uwagę na odczuwanych emocjach. Również w interpretacji snu pomogą nam takie szczegóły jak wielkość toalety, stan czystości czy czynności związane z toaletą.

Znaczenie snu o toalecie

Jak już wspomniano, sen o toalecie może odnosić się do naszego świata wewnętrznego. Jeżeli we śnie widzimy toaletę, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów, pojawiających się w marzeniu sennym. Zazwyczaj widok toalety może oznaczać zaniżone poczucie własnej wartości, liczne kompleksy czy potrzeby związane z oczyszczeniem swojej sfery duchowej. Warto również pamiętać, że sen o toalecie odnosi się do pewnych czynności związanych z pielęgnacją ciała oraz urody. Czasami sen o toalecie może stanowić podświadome odzwierciedlenie osobistych lęków czy pewnych cech, dotąd głęboko skrywanych.

Jeżeli we śnie o toalecie bierzemy długi prysznic lub obsesyjnie myjemy daną część ciała to być może podświadomie próbujemy zmyć z siebie pewne cechy lub odczuwamy duże wyrzuty sumienia. Mycie we śnie również odnosi się do próby wybielenia swoich win lub wskazuje na chęć ukrycia pewnej cechy lub wydarzeń przed resztą świata. To potrzeba duchowego oczyszczenia sumienia. Jeżeli we śnie czeszemy nasze włosy, to być może w naszym wnętrzu tkwi ogromna wewnętrzna siła, dzięki której pokonamy wszelkie problemy oraz trudności.

Także wykonywanie starannego makijażu może oznaczać umiejętność wykorzystania swoich zdolności oraz pozytywnych cech charakteru. To również zapowiedź nadchodzących wydarzeń, w czasie, których osoba śniąca będzie musiała posłużyć się pewnymi umiejętnościami. Może użyje sprytu lub rozsądku? Sen o toalecie, w czasie której, wykonujemy staranny makijaż zapowiada osiągnięcie sukcesu lub wyznaczonego celu. Ale sen o przesadnym makijażu może także wskazywać na próby zamaskowania pewnych cech, które mogą sprawić, że utracimy dobrą opinię. A jeżeli we śnie zakładamy dużą ilość ozdób, to niestety, ale osoba śniąca próbuje zwrócić na siebie uwagę za wszelką cenę. Może śniący czuje się niedoceniany lub opuszczony przez najbliższych? Warto zachować umiar, zwłaszcza że nadmiar lub przesada może nam szybko zaszkodzić.

A co może oznaczać sen o toalecie, w której zaspokajamy swoje potrzeby fizjologiczne?

W tej sytuacji, widok zamkniętej lub niedostępnej toalety może oznaczać spore problemy, które pojawiają się na drodze osoby śniącej. Może coś przeszkodzi osobie śniącej w osiągnięciu wyznaczonego celu lub osiągnięcia sukcesu. Ale także zamknięta toaleta może przestrzegać przed pochopnymi działaniami, które niestety, ale mogą przyczynić się do poniesienia dotkliwej porażki. Widok brudnej toalety może wskazywać na szczęście lub duże powodzenie w kwestii finansowej. To zapowiedź szczęścia oraz pomyślnego okresu w życiu osoby śniącej. Warto także zwrócić uwagę na czynności związane z toaletą. Jeżeli we śnie zaspokoiliśmy swoje potrzeby fizjologiczne, to być może w niedługim czasie rozwiążemy pewien ważny konflikt, który od dawna wpływał na nasze życie. To także zapowiedź duchowego oczyszczenia z pewnych problemów. Ale jeżeli we śnie mamy duże problemy z wypróżnieniem się, to być może nie potrafimy spełnić oczekiwać otoczenia. Również problemy z potrzebami fizjologicznymi może wskazywać na niechęć dzielenia się z innymi i cóż, może wskazywać na duże problemy, które mogą nam zaszkodzić w osiągnięciu wyznaczonego celu.

A co może oznaczać sen o przebywaniu w toalecie? Zazwyczaj przebywanie w tym miejscu wskazuje na zyskanie szacunki w najbliższym otoczeniu. Również sprzątanie toalety może odnosić się do szczęścia, pomyślnego okresu w życiu lub to zapowiedź wzbudzenia dużej zazdrości. Także widok zwykłej latryny może ostrzegać przed fałszywymi przyjaciółmi lub działaniami wroga. A nowoczesna toaleta może wskazywać na drobne problemy, czy kłopoty w sferze finansowej. Jeżeli we śnie pojawia się czynność sprzątania toalety, to być może pewna sprawa w niedługim czasie zakończy się wyjątkowo pomyślnie.
 

Sennik toaleta - znaczeni snu

Toaleta

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów