Taniec

Taniec jest symbolem o bardzo pozytywnej charakterystyce – zbliża ludzi, wyraża radość, wolność, swobodę ruchów, temperament, namiętność. Taniec towarzyski jest z kolei odzwierciedleniem stosunków i napięć jakie panują pomiędzy partnerami, ich wzajemne uzupełnianie się i przyciąganie na różnych poziomach. Sen o tańcu może być więc cenną wskazówką dotyczącą tego, jak być szczęśliwym w miłości i w życiu codziennym.

Sny o tańcu są bardzo różnorodne, dlatego postanowiliśmy podzielić je na kilka grup – to powinno ułatwić interpretację snu.

Śniący tańczy samotnie

Taniec z partnerem życiowym

Taniec nabiera prawdziwej magi dopiero wtedy, gdy poruszamy się w takt muzyki wspólnie z partnerem. Jako że taniec jest bardzo zmysłowy, namiętny i zbliża do siebie ludzi, sen może wskazywać na pogłębienie relacji z osobą, z którą tańczymy. Gdy jest to partner życiowy wszystko jest jasne – miłość kwitnie, szczególnie jeśli tańczymy blisko siebie. Taniec wskazuje na rolę, jaką obydwoje odgrywają w związku – osoba, która we śnie prowadzi taniec, także w prawdziwym życiu dominuje. Natomiast zgodny taniec wskazuje na wzajemne uzupełnianie się, kompromisy, współdziałanie, jedność. Gdy para tańczy jednak w pewnym oddaleniu od siebie, zachowując dystans, to może to wskazywać na jakieś nieporozumienia, ochłodzenie stosunków.

Taniec z inną osobą

Nauka tańca

Taniec w grupie

Znaczenie snu według rodzaju tańca.

Pozostałe

Taniec

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów