Bocian

Bocian od lat kojarzony jest jako ptak „przynoszący” dzieci. Wynika to być może z tego, że stworzenia te łączą się ze sobą w trwałe pary i tworzą idealne rodziny. Bocian stanowi więc wzór do naśladowania, jeśli chodzi o wartości rodzinne, a jego pojawienie się we śnie należy interpretować w pozytywny sposób.

Marzenia senne o tych ptakach utożsamiane są najczęściej z planami stworzenia własnego przytulnego gniazda rodzinnego. Może to być znak, że już czas postarać się o potomka, podjąć starania do zapewnienia familii godziwego bytu. Warto wiedzieć, że bocian jest właśnie symbolem płodności.

W zależności od sytuacji, obecność tego sympatycznego i cenionego ptaka można tłumaczyć w różny sposób. Rodzice na przykład powinni odczytywać małe bociany we śnie jako odniesienie do swoich codziennych perypetii z dziećmi. Jak wiadomo, są to nie tylko sprawy przynoszące pociechę z najmłodszych, ale i typowe kłopoty w szkole czy na podwórku. Przy takim śnie zawsze warto się zastanowić nad relacjami z potomkami oraz nieco zainteresować ich życiem – z kim się spotykają, jakie mają potrzeby i marzenia. Dobrym pomysłem jest wspólne wyjście do kina czy na mecz.

W większości snów bocian i jego klekot zwiastuje dobre nowiny. Może to być awans w pracy, pozytywnie zdany egzamin, nowy związek, szczęście w małżeństwie, czy uniknięcie zagrożenia. Jeśli w iluzji pojawia się stado bocianów, jest to wiadomość dla śniącego, że ma dobrych i oddanych przyjaciół.

Bociek ostrzega również przed niebezpieczeństwem. Jeśli widzimy go w locie, uważajmy na oszustów i złodziei, natomiast gdy śpi, miejmy oko na naszych znajomych. Bocian w domu może zwiastować problemy rodzinne, najgorsze jednak, gdy w koszmarze sennym widzimy zdechłego ptaka - jest to zapowiedź choroby.

Według słynnego greckiego filozofa Artemidora bocian zwiastuje bezpieczną podróż, gdyż sam dużo lata.

Bocian w naszej kulturze zawsze był cenionym ptakiem, a jego gniazdo na dachu domu to powód do dumy. Niemcy uważają na przykład, że chroni ono przed pożarami, a Polacy, Litwini (bocian jest symbolem oraz ptakiem narodowym tego kraju), czy Ukraińcy wierzą, że przynosi szczęście rodzinne. Jeśli więc przyśni nam się bocian, bądźmy dobrej myśli.

Bocian

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów