Porwanie

Co może oznaczać sen o porwaniu? Jeśli śnimy, że zostaliśmy porwani, to przede wszystkim należy zastanowić się nad znaczeniem snu. W prawidłowej interpretacji snu bardzo pomocne jest zapamiętanie kontekstu snu, emocji oraz osobę porywacza, ponieważ często znaczenie snu jest związane z daną osobą. Dlatego, jeżeli we śnie zostaliśmy porwani lub w jakiś inny sposób uczestniczymy w porwaniu, to przede wszystkim warto zastanowić się nad znaczeniem marzenia sennego.

Symbolika porwania w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, znaczenie snu o porwaniu zależy od wielu elementów. Warto wiedzieć, że porwanie należy do symboliki, która wzbudza bardzo dużo zróżnicowanych emocji. Często porwanie związane jest z niewolą, przemocą czy agresją wobec osoby śniącej. Jeżeli we śnie zostaliśmy uprowadzeni, to być może w świecie rzeczywistym nasza wola jest kontrolowana przez inne osoby lub czujemy się zniewoleni przez narzucone zasady i konwenanse. Być może osoba śniąca musiała porzucić wbrew sobie własne przekonania, poglądy i zasady. Może musiała zrezygnować z własnego szczęścia na rzecz innych?

Jeżeli w marzeniu sennym pomagamy lub uczestniczymy w inny sposób w porwaniu, to być może na jawie nie potrafimy przeciwstawić się pewnym zakazom i nakazom. Prawdopodobnie osoba śniąca pozwala na to, aby ktoś przejął kontrolę nad jej życiem i cóż, nie potrafi przeciwstawić się woli innych. Śniący odrzuca swoją wolność i niezależność w imię szczęścia innych. Może to odpowiedni czas na spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy niż dotychczasowa? A może warto zadbać o własne szczęście i dobro? Jeżeli w marzeniu sennym widzimy sytuację, gdy sami siebie porywamy, to być może w naszej duszy toczy się poważny konflikt. Zazwyczaj sen o tej sytuacji stanowi przekaz z podświadomej sfery psychiki, gdzie toczą się nieuświadomione procesy. Może czujemy się zmęczeni naszym otoczeniem i potrzebujemy chwili samotności? A może odczuwamy dużą potrzebę związaną z rozpoczęciem nowego etapu w życiu?

A jeżeli w marzeniu sennym wykorzystujemy nasze porwanie do osiągnięcia celu lub zysku, to być może potrzebujemy bodźca do działania. Prawdopodobnie osoba śniąca odczuwa brak chęci do działania i realizacji ambitnych planów. A może osoba śniąca chce wykorzystać pewną sytuację lub osobę do osiągnięcia swojego celu? Zazwyczaj sen o upozorowanym porwaniu wskazuje na dużą niechęć w ponoszeniu odpowiedzialności za swoje czyny. Dlatego sen o tej sytuacji może stanowić przestrogę przed uciekaniem od obowiązków i odpowiedzialnością za osobiste decyzje oraz czyny.

Także w interpretacji snu pomaga zapamiętanie osoby porywacza. Jeżeli we śnie zostaliśmy porwani przez bliską osobę, to należy zastanowić się, czy ta osoba nie próbuję sprawować kontroli nad naszym życiem. Jak już wspomniano, zazwyczaj porwanie może wskazywać na utratę niezależności i wolności. Może osoba śniąca czuje się przytłoczona lub ograniczona pewną znajomością? A jeżeli we śnie zostajemy porwani przez nieznajomego lub zamaskowanego porywacza, to być może w otoczeniu śniącego znajduje się fałszywy przyjaciel, który dąży do osiągnięcia swojego celu kosztem śniącego. A jeśli w marzeniu sennym zostaliśmy porwani przez przystojnego mężczyznę lub piękną kobietę, to możemy spodziewać się szybkiej zmiany stanu cywilnego. Może szykują się zaręczyny lub szybki ślub?

Czasami sen o porwaniu może stanowić wyraz dużej potrzeby związanej z wybrnięcia z kłopotliwej sytuacji, która niestety, ale przytłacza osobę śniącą. Może to być jej otoczenie, zasady społeczne lub praca zawodowa. Być może śniący odczuwa dużą potrzebę związaną z przeprowadzeniem dużych zmian w swoim życiu. Często sen o porwaniu może stanowić przestrogę przed zaniedbywaniem pewnych osobistych spraw, które później mogą doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. A co oznacza sen, w którym widzimy porwanie dziecka? Jeżeli we śnie widzimy lub uczestniczymy w porwaniu dziecka, to być może osoba śniąca straci swoje „wewnętrzne” dziecko, które pozwalało na odczuwanie radości z każdej chwili w życiu. Sen o tym kontekście przestrzega przed zagubieniem się na swojej drodze życiowej.
Inna symbolika porwania w marzeniu sennym

Co jeszcze może oznaczać sen o porwaniu? Według tradycji ludowych, sen o porwaniu może oznaczać szybką zmianę stanu cywilnego. Dla osób wolnych wskazuje na szybki ślub, stały związek lub spotkanie swojej prawdziwej miłości życia. A dla osób będących w stałych związkach zwiastuje pogłębienie miłości lub pojawienie się na świecie dziecka. Czasami sen o porwaniu może oznaczać potrzebę odrobiny szaleństwa czy przeżycia niesamowitej przygody.

Porwanie

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów