Noworodek

Często noworodek we śnie posiada wiele znaczeń, które bezpośrednio odnoszą się do sfery psychicznej człowieka. Czasami postać noworodka pojawia się w marzeniu sennym w różnych kontekstach oraz zazwyczaj wiążą się z noworodkiem pewne czynności, które również poosiadają swoje znaczenie pomocne w interpretacji snu. Warto wiedzieć, że sen o noworodku zazwyczaj pojawia się w marzeniach sennych kobiet, które oczekują narodzin dziecka.

 

Symbolika noworodka w marzeniu sennym

Jak już wspomniano noworodki często pojawiają się w marzeniach sennych kobiet, które oczekują narodzin dziecka. W tym okresie pojawiają się sny o noworodkach i często dane marzenie senne jest odbierane dosłownie przez przyszłe mamy. Jednak należy pamiętać, że jako to w snach, często znaczenie snu jest całkowicie sprzeczne z zaistniałą sytuacją w marzeniu sennym. Dlatego nie warto w dosłownie odbierać znaczenia snu, w którym widzimy noworodka. Bywa, że postać noworodka stanowi projekcję tęsknoty, żalu za czasami niewinności lub gdy nie musieliśmy pokonywać codziennych problemów. Również sen o noworodku oznacza potrzebę ucieczki od odpowiedzialności. Co ciekawe, sen o noworodku oznacza koniec pewnego etapu w życiu i początek kolejnego rozdziału księgi życia. To czas rozpoczęcia wszystkiego od początku. To czas na zmiany, zarówno w sferze wewnętrznej, jak i zewnętrznej.


W wierzeniach ludowych sen o noworodku może stanowić zapowiedź szczęśliwego i pomyślnego okresu w życiu. Także sen o noworodku może zwiastować pojawienie się nowych idei, pomysłów, planów czy marzeń. Może warto zwrócić uwagę na swoje życie wewnętrzne i skupić się na rozwoju osobistym? Jeżeli we śnie widzimy płaczącego noworodka, to być może odczuwamy brak czegoś ważnego w naszym życiu, lecz nie chcemy przyznać się do tego przed samym sobą. Może już od dawna nie czujemy się szczęśliwy, spełnieni, lecz wolimy okłamywać siebie lub oszukiwać najróżniejszymi iluzjami? A może to czas na to, aby zatroszczyć się szczerze o samego siebie?


Również postać noworodka bywa utożsamiana z niedojrzałością emocjonalną. Ale jeżeli we śnie to my urodziliśmy noworodka, to możemy spodziewać się nowych możliwości życiowych oraz szans na dalszy rozwój. A jeżeli we śnie towarzyszymy narodzinom noworodka, to możemy spodziewać się dużych zmian w swoim życiu. Jeśli we śnie widzimy ssące niemowlę, to niedługo w naszym życiu pojawi się spokój oraz szczęście. Także widok śpiącego noworodka wskazuje na pomyślny okres w życiu osoby śniącej. Widok bawiącego się noworodka oznacza spokojną przyszłość bez większych trosk i problemów.


Ważny jest również wygląd noworodka. Jeżeli we śnie widzimy zdrowego, ładnego noworodka, to możemy spodziewać się szczęścia w życiu. Chory, krzyczący noworodek stanowi ostrzeżenie przed problemami, kłopotami, szczególnie w sferze biznesowej. Również umierający noworodek we śnie wskazuje na nieoczekiwany sukces w życiu.
 

Noworodek

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów