Gołąb

Gołąb to symbol miłości, pokoju, zbliżenia erotycznego. Według Leksykonu Marzeń Sennych, gołąb  jest tylko z pozoru łagodny i delikatny. W tym małym ciele drzemie ogromna siła i wola przetrwania. Gruchanie gołębia jest zapowiedzią otrzymania dobrych rad i wskazówek, z których należy skorzystać, ale również odgłosy te zwiastują połączenie się ukochanych osób. To głównie symbol miłosnych uniesień oraz erotycznych chwil . Widok siedzących lub latających gołębi oznacza nowe znajomości, często z wpływowymi osobami oraz trwałe relacje z nowym gronem znajomych. 

A co oznacz sen, w którym karmimy gołębie? Być może to wskazówka dotycząca pielęgnacji przyjaźni z osobami wpływowymi. Warto zadbać o jakość relacji, które mają ogromne znaczenie w przyszłości. A przyjaciele potrafią docenić każdy gest przyjaźni skierowany wobec nich. Ale wystraszenie gołębi, łapanie tych ptaków lub ich zabicie stają się zapowiedzią utraty ważnych osobistości. Także strzelanie do gołębi oznacza podejrzenia o oszustwa i cóż, nieuczciwe postępowanie ze strony śpiącego. Widok szybujących gołębi zapowiada przyjaźń z poważnymi osobami, które pozwolą na nawiązanie nowych i korzystnych znajomych. 

Jak już wspomniano, często gołębie symbolizują wzniosłe uczucia oraz relacje miłosne. Gdy we śnie widzimy dwa dziobiące się gołębie, to możemy oczekiwać na szczęśliwą miłość lub przyjaźń. Nastanie pomyślny okres w związkach uczuciowych, a samotni spotkają wielką miłość. Także widok pary gołębi zwiastuje udany związek oraz szczęśliwą miłość. Stado gołębi oznacza spokój oraz harmonię rodzinną. To czas spełnienia w towarzystwie najbliższych. 

Jednak należy zawsze zwrócić uwagę na stan gołębi. Zraniony gołąb staje się przestrogą przed tłumieniem potrzeb emocjonalnych. Być może wewnątrz duszy toczy się ogromny konflikt, zaś tłumione potrzeby emocjonalne zadają rany duszy. Także martwy gołąb zwiastuje nadchodzące kłopoty. Musisz zwrócić uwagę na pewne sytuacje, które staną się przyczyną licznych problemów. Biały gołąb jest zwiastunem pomyślnej przyszłości oraz pozytywnego rozwiązania wielu problemów. Także widok handlarza gołębi jest symbolem wesołych i bezproblemowych czasów, zaś gołębnik oznacza duże zyski, profity lub korzyści w każdej dziedzinie życia. 

Według Sennika Victorii Birgis, gołąb jest symbolem znajomości z osobą, która cieszy się dużym autorytetem. Latający gołąb zwiastuje rozwój nowych oryginalnych pomysłów i śmiałych planów, jakie urzeczywistnią się niespodziewanie szybko. Zabicie gołębia jest przestrogą przed utrata przyjaźni i zaufania przyjaciela, choć jest jeszcze czas naprawianie zachwianych relacji. Spożywanie gołębia wskazuje na odpowiedni moment do podjęcia decyzji, które wzbudzały wiele wątpliwości. Karmienie gołębia jest zapowiedzią wielu wzruszeń oraz niezwykłej wrażliwości. To także czas pogłębienia kontaktów z najbliższymi. 

Według Sennika autorstwa Pawła Zaremby, widok stada gołębi oznacza pokój oraz zgodę w rodzinnym gronie. Zabicie gołębia wskazuje na drwinę z przyjaźni, zaś karmienie staje się zapowiedzią spełnienia kliku dobrych uczynków. 
 

Gołąb

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów