Ksiądz

Często widok księdza w marzeniu sennym może stanowić ostrzeżenie przed tym, aby nie poświęcać się całkowicie sprawom duchowym i zwrócić uwagę na sprawy doczesne. Może od dłuższego czasu, osoba śniąca jest całkowicie oderwana od spraw świata rzeczywistego, więc warto spojrzeć na życie z innej perspektywy niż dotychczasowa. Jeżeli we śnie widzimy księdza, to możemy spodziewać się dużego szczęścia w życiu. Również widok księdza może wskazywać na okres pomyślności lub na najlepszy czas na realizację śmiałych planów. Co ważne, widok księdza w marzeniu sennym może wskazywać  na smutne wiadomości, które jednak przyniosą ze sobą szczęśliwsze dni. Należy wiedzieć, że w tym przypadku, sen o księdzu okazuje się proroczy. Dlatego warto zapamiętać każdy szczegół snu, w którym pojawia się postać księdza

Symbolika postaci księdza

Często duże znaczenie posiadają czynności związane z postacią księdza. Jeżeli we śnie widzimy księdza odprawiającego mszę, to możemy spodziewać się licznych trosk oraz zmartwień. Co ważne, również msza odprawiana przez księdza może stanowić zapowiedź smutku, żalu lub nieszczęśliwych dni. Jeżeli w marzeniu sennym widzimy księdza wygłaszającego mszę z ambony, to niestety, ale w najbliższym otoczeniu pojawi się poważna choroba. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na każdy objaw pogorszenia zdrowia, zarówno u siebie jak i u najbliższych. Jeśli zaś, we śnie spowiadamy się księdzu, to niedługo zaznamy dużego ukojenia po dość smutnym okresie życia. Również spowiedź może zwiastować oczyszczenie swojego wewnętrznej sfery z wyrzutów sumienia lub stanowi zapowiedź wewnętrznej odmiany.

Co ważne, widok księdza może stanowić zapowiedź rozwoju duchowego lub spotkania swojego autorytetu życiowego. Również postać księdza wskazuje na zaznanie odmiany wewnętrznej lub dokonania klasyfikacji wartości wyznawanych w życiu osobistym. Często widok poważnego kapłana oznacza osiągnięcie wysokiego wykształcenia lub długoletnie życie. Rozmowa z kapłanem może stanowić zapowiedź nowych zmian w życiu lub spotkanie przewodnika duchowego. Jeżeli we śnie wdajemy się w romans z księdzem, to niestety, ale w naszym otoczeniu znajduje się fałszywy przyjaciel lub osoba śniąca spotka na swojej drodze człowieka pozbawionego moralnych skrupułów.

Warto zapamiętać, że sen o księdzu dla młodych i wolnych może oznaczać szybkie małżeństwo i poważny związek miłosny. Także widok zakonnika może stanowić przestrogę przed uciekaniem od codziennych obowiązków, zaś widok księdza dla osoby chorującej wskazuje na szybkie odzyskanie zdrowia lub odmianę swojego systemu wartości w życiu. Jednak w większości przypadków, ksiądz może stanowić dobry znak lub początek szczęśliwego okresu w życiu osoby śniącej.

Kaznodzieja

Ksiądz

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów