Morderstwo

Sen, w którym w grę wchodzi morderstwo jest niezbyt przyjemny. Większość z nas takie sceny zna tylko z filmów, więc zmierzenie się z zabójcą lub obserwowanie mordu jest nie lada przeżyciem. Równie straszny jest sen, w którym to my jesteśmy katem i pozbawiamy kogoś życia. Jak więc interpretować takie koszmary? Czy należy się martwić?

Śniący jako morderca

Popełnienie morderstwa przez śniącego może dotyczyć kilku aspektów życia i osobowości:

Śniący jako świadek morderstwa

Śniący jako cel lub ofiara mordercy

Narzędzie zbrodni używane przez mordercę czasami również może mieć znaczenie dla interpretacji koszmarów o morderstwie. Zachęcamy więc do sprawdzenia poszczególnych haseł: Nóż, Pistolet, Miecz, Broń, Kamienie, Siekiera.

Często sny o morderstwie mogą wskazywać na podświadome odczuwanie agresji wobec siebie oraz otoczenia. Co ciekawe, sen o tym, że osoba śniąca jest ofiarą zbrodni, zazwyczaj budzi wiele emocji. Jeżeli we śnie pojawia się motyw zabójstwa, morderstwa lub zabicia, to przede wszystkim należy głęboko zastanowić się nad swoim potrzebami oraz sferą wewnętrzna naszej duszy.

Morderstwo a znaczenie snu

Jeżeli we śnie widzimy morderstwo lub padamy ofiarą zabójstwa, to być może w świecie rzeczywistym pozwalamy na obumarcie w nas pewnych wyjątkowych cech, pragnień i marzeń. Często sen o morderstwie może wskazywać na zaniedbywanie własnego rozwoju lub porzucenie ambicji. Może osoba śniąca zrezygnowała z ambitnych działań lub porzuciła swoje marzenia? Jeżeli we śnie widzimy motyw morderstwa, to należy głównie zastanowić się nad własnymi pragnieniami w sferze psychiki. Może czas poddać autorefleksji własne wnętrze i osobiste potrzeby?


Co ciekawe, sen o morderstwie może także odnosić się do rzeczywistych sytuacji lub stosunków z najbliższym otoczeniem. Jeżeli we śnie widzimy, że ktoś próbuje nas zamordować, to być może ktoś próbuje nas wykorzystać lub emanuje toksyczną energią. Często sen o próbach morderstwa może oznaczać fałszywego przyjaciela lub upokorzenia. Może ktoś próbuje zdominować osobę śniącą, lub wobec niej stosuje przemoc, zarówno psychiczną, jak i fizyczną? Może to już czas na zakończenie relacji z nieodpowiednią osobą, która może negatywnie wpływać na nasze życie?


Czasami sen o morderstwie może wskazać na odpowiedni czas na osobiste zmiany. Może należy podjąć walkę z osobistymi wadami, słabościami lub lękami. Często sen o morderstwie wskazuje, na podjęcie odpowiednich działań, które odmienią życie osoby śniącej. Bywa, że sen o morderstwie lub zabójstwach wskazuje na przeżycie traumatycznych wydarzeń, które wciąż wpływają na życie osoby śniącej. Czasami sen z motywem morderstwa wskazuje na podjęcie działań terapeutycznych, które będą dążyły do uzdrowienia duszy osoby śniącej.


Morderstwo a agresja

Czasami motyw morderstwa może wskazywać na problemy z wyrażeniem agresji czy gniewu w rzeczywistym świecie. Bywa, że skrywane emocje lub złość znajdują sposób ujścia we śnie, który może także stanowić projekcję odczuwanych uczuć. Często sen o agresji wskazuje na potrzebę uporania się i rozwiązania poważnych konfliktów lub dręczącej sprawy. Im brutalniejsze morderstwo, tym mocniejsza potrzeba związana z rozwiązaniem konfliktu. Co ciekawe, jeżeli we śnie pojawia się krew lub rany, to interpretacja snu związana jest z potrzebami seksualnymi.


Jeżeli we śnie widzimy morderstwo, to być może w nadchodzących dniach czeka nas szybkie rozwiązanie poważnego problemu. A jeśli we śnie, to osoba śniąca jest mordowana, to jej życie upłynie w szczęściu oraz dobrobycie. Jeżeli osoba śniącą próbuje kogoś zamordować, to być może osoba śniąca podświadomie odczuwa wobec siebie dużą niechęć lub nie akceptuje swoich pragnień lub potrzeb.


Jeżeli we śnie widzimy morderstwo przez zastrzelenie, to niedługo osoba śniąca będzie miała okazje do wyrównania starych porachunków. Jednak należy zastanowić się, czy zemsta na pewno się opłaca. A jeśli w marzeniu sennym widzimy morderstwo przy użyciu ostrych narzędzie, to być może zapowiada się ostra walka na słowa lub argumenty. Może warto przygotować się merytorycznie do nadchodzącej dyskusji? A jeżeli we śnie pojawia się zabójstwo przed uduszenie, to być może w duszy osoby śniącej toczy się poważny konflikt lub cierpi na zaborczą miłość. Również ważny jest motyw morderstwa. Jeżeli we śnie zostało popełnione morderstwo w imię miłości, to być może w świecie rzeczywistym, osoba śniąca cierpi na toksyczną miłość. Często ta sytuacja w marzeniu sennym wskazuje na potrzebę uwolnienia się z danego związku. Dla osoby chorej, morderstwo w marzeniu sennym może wskazywać na szybki powrót do zdrowia.

Jeżeli we śnie widzimy morderstwo w odniesieniu do własnego życia, to niedługo pewne nieszczęście może przynieść wiele korzyści. A jeśli osoba śniąca bierze udział w morderstwie, to w nadchodzących dniach osoba śniąca wykorzysta trudną sytuację do osiągnięcia egoistycznych celów. Jeżeli we śnie widzimy mordercę z zakrwawionymi rękami, to cóż, osoba śniąca musi sama poradzić sobie z osobistymi problemami. A jeśli w marzeniu sennym zostaliśmy zaatakowani przed mordercę, to należy pamiętać, że w życiu nie zawsze się wygrywa. Także zostać zamordowanym wskazuje na wykorzystanie krzywdy osoby śniącej do osiągnięcia swojego celu. Również istnieje interpretacja snu, według której morderstwo może stanowić również sen proroczy, wyjaśniający przypadek rzeczywistego zabójstwa.

Morderstwo

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów