Dusić się

Wiele osób skarży się na koszmary, w których dusimy się lub jesteśmy duszeni. Niemożność zaczerpnięcia powietrza sprawia, że budzimy się zlani potem i raczej nie mamy już ochoty na dalszy sen. Co więc może oznaczać duszenie we śnie?

Koszmar z duszeniem się czasami jest spowodowany rzeczywistym odbiorem doznań zmysłowych, na przykład wskutek niewłaściwie wywietrzonego pokoju, zwłaszcza jeżeli palimy w nim papierosy. Uczucie duszności może pojawić się także, gdy śpimy z twarzą wtuloną w poduszkę. Gdy jednak nic takiego nie ma miejsca, musimy zastanowić się, co w naszym życiu sprawia, że się przysłowiowo dusimy - może to być nieudany związek, męcząca praca, złe warunki mieszkaniowe, relacja ze znajomym. Duszenie często odzwierciedla brak wolności i swobody życiowej oraz niezależności.

Uścisk w gardle może być również przejawem tłumionej złości, gniewu oraz niemożności wyrażenia swojej opinii. Symbolika gardła jest bowiem związana z kanałem, przez który człowiek wyraża swoje opinie. Zaciśnięte gardło symbolizuje nieumiejętność komunikacji z innymi ludźmi.

Inne znaczenia snu:

Dusić  się

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów