Śmierć dziecka

Koszmar, w którym umiera dziecko ma różne wyjaśnienia dla poszczególnych osób. Duże znaczenie ma bowiem nie tylko samo dziecko, ale i to czy mamy już potomstwo. Zapraszamy więc do interpretacji snu pod kątem naszej sytuacji.

Dla wszystkich

Koszmar, w którym umiera dziecko symbolizuje utratę nadziei, ogromne rozczarowanie w prawdziwym życiu. Nie jest to dobry znak, spodziewajmy się więc zmartwień i smutnych dni w najbliższej przyszłości.

Własne dziecko

Jeżeli sen o utracie własnego syna lub córki nie jest spowodowany typową troską o potomstwo, to można to odebrać jako osłabienie relacji z dzieckiem. Być może zbyt dużo czasu poświęcamy na karierę, zapominając o potrzebach nastolatka.

Dla osób bezdzietnych

Dla kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę, sen o martwym dziecku może odzwierciedlać niepokoje i frustracje z tym związane.

Dla kobiet w ciąży

Polecamy sprawdzić znaczenie haseł „ciąża” oraz „poród” – koszmar o urodzeniu martwego dziecka jest naturalnym snem odzwierciedlającym lęki przed rodzicielstwem, przyjściem na świat niemowlaka.

Dla osób opłakujących śmierć dziecka

Rodzice, którzy musieli zmierzyć się ze stratą syna lub córki miewają koszmary o ich śmierci, a także o przywracaniu do życia, znajdowaniu czy adoptowaniu nowych dzieci. Dla nich ten sen jest wyrazem tęsknoty za potomkami, pojawia się aż do późnych lat starości.

Inne znaczenie snu:

Śmierć dziecka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów