Naszyjnik

Naszyjniki noszono już w czasach najstarszych cywilizacji. Na przestrzeni wieków wykonywano je z najróżniejszych materiałów, takich jak muszle mięczaków, kamienie, kości, zęby, złoto czy srebro. Ich obecność niemal w każdej kulturze ma swoje odzwierciedlenie w wieloznacznej symbolice snów związanych z tym przedmiotem.

Naszyjnik jest zazwyczaj symbolem bliskiego związku z inną osobą, mocno zabarwionym takimi uczuciami jak miłość, oddanie czy wiara. Tak jest, gdy w naszym śnie widzimy piękny łańcuszek – podkreśla on subtelną i wyjątkową więź z bliskim nam człowiekiem.

Nieco bardziej wymowna jest interpretacja naszyjnika jako zależności od pewnych idei i przekonań, odnosząca się do religii, subkultury czy polityki. We śnie taki naszyjnik może być ozdobiony krzyżem czy innymi znakami.

U niektórych osób sen o naszyjniku ma związek z niespełnionymi potrzebami i pragnieniami. Fantazja odzwierciedla poczucie wyższości nad innymi i wysokie aspiracje do odgrywania wiodących ról w społeczeństwie.

W starożytnym Egipcie pektorał, czyli napierśnik z ozdobami, sugerował, że noszący je arcykapłani są czarnoksiężnikami urzekającymi głosem. Dlatego też w tym kontekście naszyjnik jest kojarzony z magią dźwięku, siłą głosu wydobywającą się z piersi. Kto wie, czy to nie znak, by rozpocząć karierę muzyczną…

Łańcuszek w fantazjach sennych jest zazwyczaj symptomem dobrych wiadomości. Na przykład zakładanie naszyjnika jest namaszczeniem nas podświadomie do nowej roli, związanej z awansem w pracy lub zawarciem związku małżeńskiego. Jeżeli we śnie wręczamy komuś naszyjnik to jest to zwiastun namiętnej miłości.

Według senników otrzymanie drogocennego łańcuszka przepowiada, że ktoś wyzna nam miłość, a dla kobiet może być to nawet zapowiedź oświadczyn. Po takim śnie można więc z lekkim wyprzedzeniem zastanowić się, czy przyjąć pierścionek....Noszenie lub widok naszyjnika również sugeruje, że będziemy mieli szczęście w miłości.

Inne pozytywne wróżby znamionują naszyjniki ze złota i srebra. Pierwszy oznacza awans społeczny, drugi zaś korzyści finansowe. Jeśli naszyjnik wysadzany jest szlachetnymi kamieniami, to możemy liczyć na otrzymanie spadku po dalekich krewnych. Naszyjnik z rubinem charakteryzuje pasję, namiętność i poświęcenie. Perły mają związek ze sferą uczuć, intensywnie przepojonych erotyzmem i symbolizują cenne wartości. Naszyjnik z tego materiału sygnalizuje, że w najbliższym czasie czekają nas głębokie doznania emocjonalne. Trudno jednak jednoznacznie przepowiedzieć czy będą one radosne…

Magiczne naszyjniki symbolizują ochronę lub niezwykłe szczęście.

Najgorsze przepowiednie przynosi sen, gdy naszyjnik jest zerwany lub zgubiliśmy go, zapowiada bowiem rozłąkę z najbliższymi, być może nawet na zawsze.

Naszyjnik

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów