Obrączka

Obrączka we śnie może posiadać wiele znaczeń. Często jest to znak, odnoszący się do związku osoby śniącej lub w pewnych okolicznościach może stanowić przestrogę, wskazówkę lub zapowiada duże zmiany w życiu osobistym. Należy przede wszystkim zapamiętać każdy szczegół snu, w którym pojawia się obrączka, ponieważ sen o obrączce może mieć ogromne znaczenie w życiu osoby śniącej.

Symbolika obrączki w marzeniu sennym

Czasami sen o obrączce może stanowić projekcję strachu przed utratą bliskiej osoby. Może osoba śniąca podświadomie potrzebujesz dodatkowego powodu, aby nie stracić bliskiej osoby? Również sen o obrączce może dosłownie oznaczać tęsknotę za stabilizacją, prawdziwą miłością lub wejściem w stan małżeński. Często sen o obrączce dla osób wolnego stanu oznacza zobowiązanie, spotkanie szczęśliwej miłości lub zwiastuje ważne wydarzenie w życiu śniącego. Co ciekawe, sen o obrączce również oznacza wydarzenie, które odmieni całkowicie życie osoby śniącej. Jednak należy zapamiętać czynności związane z obrączką. Jeżeli w marzeniu sennym jedynie widzimy obrączkę, to możemy spodziewać się spełnienia marzeń lub spotkania prawdziwej miłości, ale jeżeli we śnie nakładami obrączkę na palec, to niestety, ale na ślub, wesele, spełnioną miłość jeszcze należy poczekać. Także zdjęcie obrączki z palca może stanowić ostrzeżenie przed utratą bliskiej osoby, zerwaniem poważnej relacji lub nieszczęśliwej miłości.

Co ciekawe, według wierzeń ludowych, jeżeli obrączka pojawia się w marzeniu sennym osób zamężnych i żonatych, to być może w związek wkradła się rutyna i niestety, ale małżeństwu grozi duże niebezpieczeństwo. Jeśli we śnie widzimy naszą obrączkę, to możemy czuć się  zaniedbywani i cóż, może pojawić się pokusa odpoczynku od drugiej osoby. Także zgubienie obrączki wskazuje na duże zagrożenie i niebezpieczeństwo, które może realnie zagrozić trwałości związku. A jeżeli we śnie znaleźliśmy obrączkę, to możemy spodziewać się wiernego związku, który przyniesie wiele szczęścia i spokoju. Także widok błyszczącej obrączki oznacza domowe szczęście i odnalezienie prawdziwej miłości. Warto również zwrócić uwagę na stan obrączki. Jeżeli obrączka jest pęknięta, to niestety, ale może pojawić się wiele nieszczęśliwych zdarzeń w życiu osoby śniącej lub konflikty i spory w gronie rodzinnym. Jeżeli we śnie otrzymaliśmy obrączkę, to możemy spodziewać się wiernej przyjaźni i szczęśliwej miłości.

Warto zapamiętać, że sen o obrączce może także oznaczać pojawienie się nowych idei, poszukiwanie stabilizacji lub rozwój duchowy. Czasami obrączka we śnie może również wskazywać na osiągnięcie dużej dojrzałości emocjonalnej i psychicznej oraz stanowi projekcję gotowości podjęcia dalszych działań i realizacji osobistych planów. Także widok grawerowanej obrączki może oznaczać odnalezienie swojego miejsca oraz szczęścia. A jeśli we śnie pojawia się obrączka grawerowana z imieniem partnera, to możemy być pewni, że spotkaliśmy miłość swojego życia. A jeśli we śnie otrzymaliśmy obrączkę z tombaku lub innego materiału niż szlachetne metale, to niestety, ale dany związek nie jest prawdziwy i być może brakuje w nim prawdziwych uczuć, szczerości, obopólnej miłości lub zaufania. Brudna obrączka w marzeniu sennym wskazuje na oszustwa i niewierność, zaś wytarta obrączka oznacza niepoważny związek lub związek pełen swobody. A jeżeli we śnie otrzymaliśmy obrączkę od nieznajomej osoby, to być może w życiu osobistym trzymamy się twardo własnych zasad oraz przekonań.

Osoby stanu wolnego

Dla kawalera lub panny sen o obrączce jest wyraźnym znakiem, że w najbliższym czasie pozna kogoś bliskiego sercu. Zwłaszcza noszenie złotej biżuterii we śnie zwiastuje stałe i gorące uczucie, zgodnie z symboliką tego słonecznego metalu. Srebrna obrączka we śnie natomiast podpowiada, że musimy być cierpliwi i jeszcze trochę poczekać na zawarcie stałego związku.

Zamężni/żonaci

Dla osób, które mają już za sobą wesele, obrączka jest pewnego rodzaju przypomnieniem o małżeńskich obowiązkach. Z drugiej strony może też być ostrzeżeniem przed zdradą. Ściąganie biżuterii zwiastuje kłótnie między małżonkami. Znalezienie biżuterii jest z kolei bardzo dobrą wiadomością, że partner życiowy jest wobec nas lojalny i wierny.

Obrączka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów