Pierścionek

Pierścienie są obecne w naszej kulturze od wieków. Z jednej strony symbolizują miłość i mądrość, a z drugiej bogactwo i władzę. Czy sen o tym rodzaju biżuterii jest więc zwiastunem nadchodzących sukcesów w sprawach miłosnych i zawodowych?

Już w dawnym Rzymie, Grecji czy Egipcie pierścienie i sygnety utożsamiane były z władzą, wysoką pozycją społeczną, męstwem czy bogactwem. Ich noszenie stanowiło przywilej najważniejszych ludzi w całym imperium. Jeżeli więc we śnie mamy na palcu złoty pierścień z klejnotami, to możemy liczyć na zaszczyty i bogactwo.

Złoty pierścionek to znakomita wróżba także w kontekście spraw miłosnych. Symbolika tego metalu jest związana ze słońcem, czyli stałą, promieniującą gwiazdą przynoszącą fortunę. Sen o złotym pierścionku zwiastuje więc miłość, która będzie świecić pełnym blaskiem. Przeciwieństwem tego snu jest fantazja o srebrnym pierścionku. Ten metal szlachetny symbolizuje ruchomy i zmienny księżyc, dlatego dla śniącego może to być odzwierciedlenie przelotnego romansu czy przygody erotycznej. Trzeba koniecznie jednak zwrócić uwagę na to, czy tylko widzimy srebrną biżuterię, czy również ją nosimy. W tej drugiej sytuacji sen ma już inne znaczenie - srebrny pierścień ma za zadanie przekazywać informacje o głębokim uczuciu z osobą, na której zależy śniącemu.

Relacji damsko-męskich dotyczą również inne sny, w którym głównym motywem jest pierścionek. Wkładanie go na palec to ostrzeżenie przed planowaną zdradą. Jeśli go zdejmujemy, jest to przestroga, że planowany „skok w bok” będzie miał dla nas opłakane skutki. Ostatecznym potwierdzeniem niedochowania wierności jest pęknięty pierścień.

Znalezienie pierścionka to znak, że miłość zapuka do naszych drzwi…Gdy jednak śni nam się, że to my komuś wręczamy biżuterię, wtedy oznacza to, że nic nie wyjdzie z wymarzonej przyjaźni czy miłości.

Jeżeli zgubimy pierścień we śnie, powinniśmy się martwić, ponieważ zapowiada to straty w życiu zawodowym lub uczuciowym. Być może czeka nas długa rozłąka z bliską nam osobą.

Pierścieniowi przypisuje się również właściwości magiczne, między innymi zdolność przeciwdziałania złym mocom. Czarodziejski pierścień we śnie symbolizuje więc niezwykłe wydarzenie, które odmieni nasze życie.

Według sennika staropolskiego fantazja o pierścionku nie jest zbyt pozytywną wróżbą.

Na szczęście sennik staropolski dostarcza też pozytywnych wyjaśnień, gdy głównym motywem naszego snu jest pierścień. Fantazje, które mogą zwiastować pomyślność w miłości to darowanie i kupowanie biżuterii oraz pojawienie się bardzo cennego pierścienia. Dla singli są to optymistyczne prognozy na przyszłość związane z poznaniem wartościowej osoby, dla ludzi będących w związkach to potwierdzenie miłości do swojej „drugiej połówki”.

Gdy widzimy we śnie sygnet, jest to znak, że mamy oddanego przyjaciela, który wskoczy za nami w ogień.

Pierścionek

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów

Kolor srebrny Srebro według wierzeń ma moc pokonywania złych mocy – w snach może wskazywać na ochronę, opiekę, emocje, intuicję.