Rodzina

S​​​​en o rodzinie w marzeniach sennych może stanowić ważne źródło informacji, dotyczących życia osoby śniącej. Jeżeli we śnie widzimy pełną rodzinę, to być może odczuwamy dużą potrzebę związaną z osiągnięciem stabilizacji życia lub stanowi odzwierciedlenie marzeń, dotyczących własnej rodziny lub odczuwanego szczęścia rodzinnego. Również ważne są postacie, występujące w naszych snach. Zazwyczaj ojciec w marzeniu sennym symbolizuje archetypy, na przykład odwagi, męstwa, ostoi bezpieczeństwa, zaś matka jako symbol odnosi się do ciepła ogniska rodzinnego, miłości macierzyńskiej, instynktu macierzyńskiego, czułości i wrażliwości. Dziecko we śnie może stanowić powrót do wspomnień związanych z dzieciństwem, beztroską, zabawą i wesołymi chwilami. Warto zwrócić uwagę na każdą osobę, które pojawia się w marzeniu. To jej zachowanie, emocje, czynności wpływają na poznanie znaczenia marzenia sennego.

Bardzo ważne są emocje, pojawiające się w naszych snach. Jeżeli we śnie widok rodziny wzbudza w nas wiele pozytywnych emocji, na przykład szczęście, miłość lub wzruszenie, to być może odczuwamy duże potrzeby związane z posiadaniem własnej rodziny. A jeżeli w świecie rzeczywistym posiadamy już swoje stadko rodzinne, to być może czujemy się szczęśliwy w otoczeniu naszych najbliższych. Także sen o rodzinie, w której odczuwamy szczęście może wskazywać na doświadczenia wyniesione z dzieciństwa. Może osoba śniąca czuła się szczęśliwa w domu rodzinnym, a może otrzymała od rodziców wiele szczęścia i miłości, opierającej się na szacunku, zrozumieniu lub wzajemnej życzliwości. Ale jeżeli w marzeniu sennym widok rodziny wzbudza wiele negatywnych emocji, to być może sen stanowi podświadome odzwierciedlenie naszych stosunków wobec członków rodziny. Może rywalizujemy z rodzeństwem, a może spotykamy się z obojętnością lub chłodem emocjonalnym? W tym przypadku sen o rodzinie, która wzbudza w nas wiele sprzecznych emocji, świadczy również o niezaspokojonych potrzebach, które pojawią się w życiu rodzinnym. Warto wiedzieć, że wiele nierozstrzygniętych spraw i problemów potrafi wracać do nas w postaci marzeń sennych. Jeżeli we śnie widzimy konflikty rodzinne lub sytuacje, które wywołują wiele złości lub strachu, to być może podstawa szczęścia rodzinnego jest zaburzona. Czasami także sytuacje pojawiające się w marzeniu sennym świadczą o naszym stosunku do pewnych osób. Ale warto pamiętać, że nie należy interpretować dosłownie każdego snu.

Jeżeli we śnie widzimy, że rodzina ulega wypadkowi, lub ginie nasza bliska osoba, to warto zinterpretować sen w kontekście emocji oraz stosunków, panujących w naszej rodzinie.

Czasami sny o rodzinie pojawiają się w ważnych momentach życia śniącego. W tym przypadku sen o rodzinie może stanowić ostrzeżenie przed zaniedbywaniem obowiązków rodzinnych lub uciekaniem od odpowiedzialności za swoje czyny. Także sen o rodzinie może świadczyć o wyrzutach sumienia wobec członków swojej rodziny. Również sny o poszczególnych członkach rodziny związane są z naszym wiekiem. Zazwyczaj sny o ojcu lub marki pojawiają się w młodszym wieku i stanowią przestrogę przed popełnieniem lekkomyślnej decyzji. Dalsi krewni, na przykład ciotki, wujkowie czy dziadkowie, mogą stanowić przestrogę przed zbliżającym się niebezpieczeństwem lub stanowią podświadomą projekcję wyznawanych wartości w naszym życiu. Również o otrzymaniu pomocy ze strony najbliższych świadczy o stabilnej miłości rodzicielskiej czy mocnych więzów między poszczególnymi osobami w gronie rodzinnym.

Sennik rodzina - znaczenie snu

Inne znaczenie snu o rodzinie.

Rodzina

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów