Akwarium

Jeśli zobaczyliśmy akwarium we śnie, oznacza to, że tłumimy w sobie uczucia, które niebawem mogą wyjść na zewnątrz.

Początki akwarystyki sięgają około 2500 lat p.n.e., więc to prawdopodobnie jedno z najstarszych zajęć hobbystycznych. Początkowo złote rybki hodowano wewnątrz szklanej wazy. Terminu akwarium użyto jednak dopiero w XIX wieku, wtedy też stało się ono popularne w naszym kraju.

Akwarium w śnie może również odnosić się do podświadomości lub do seksualnych doświadczeń i pragnień. Ponadto możemy czuć, że nasze życie zmierza donikąd bądź że kręcimy się w kółko, bez jakiejkolwiek możliwości wyjścia. Akwarium może również wskazywać na potrzebę uspokojenia się, zaznania ciszy i spokoju. W takim przypadku musimy postawić na odpoczynek i relaks, a także na zaplanowanie czasu tylko dla siebie.

Inne znaczenia snu:

Obserwowanie pływających ryb i innych stworzeń w akwarium wskazuje na szczęśliwy okres w życiu oraz pokonanie wszelkich trudności. Ale jeżeli to osoba śniąca pływa w akwarium, to być może niedługo poniesie bardzo duże straty materialne.

Puste akwarium oznacza kłopoty, nieszczęście oraz problemy, które zaważą na przyszłości osoby śniącej. Ale sen o akwarium może także oznaczać dominację w związku lub staje się projekcją strachu przed cierpieniem i szybkim zaangażowaniem się w nową relację. Widok rozbitego akwarium oznacza pomyślny okres w życiu, zaś posiadanie tego przedmiotu w domu, może wskazywać na strach przed nowymi uczuciami lub dążenie do osiągnięcia stabilizacji i ucieczka przed wszelkimi zmianami w życiu. Akwarium może także symbolizować brak wyrażania emocji zamknięcie się w swoim świecie. To także przestroga przed ochłodzenie relacji i zakończeniem związku.

Akwarium

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów