Morze

Sen o morzu to kolejny motyw, który często pojawia się w marzeniach sennych. Morze, podobnie jak woda jeziora związane są z podświadomą sferą psychiki. Jednak w śnie o morzu bardzo duże znaczenie ma kolor morza, wysokość fal czy czynności związane z morzem. Również warto zapamiętać wielkość morza lub stworzenia czy okręty pojawiające się wśród fal.

Symbolika morza w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, bardzo duże znaczenie ma wygląd morza oraz czynności związane z morzem. Może osoba śniąca spacerowała wzdłuż brzegu morza lub pływała w morzu? A może obserwowała fale morskie lub płynęła statkiem? Warto wiedzieć, że morze w naszych snach jest ściśle związane z naszą psychiką. Zazwyczaj morze, jako woda stanowi pradawny symbol początku, istnienia i życia. To w morzu rodzi się życie i w sensie symbolicznym – pojawiają się nieuświadomione refleksje w naszej podświadomości. Morze to nasz umysł, nasza psychika, której granic nie znamy i być może często wzbudza w nas poczucie lęku lub fascynacji.

Co ciekawe, morze również symbolizować tajemniczą siłę natury i powrót do pierwotnych instynktów czy popędów. Wzburzone morze jest także zagrożeniem, które może pochłonąć nas lub zniszczyć. Również widok tam na morzu wskazywać może na nasze siły lub pewną blokadę wewnętrzną, która nas chroni przed zalewem czy porwaniem pragnień i potrzeb. Sen o morzu jest także wskazówką do zwrócenia większej uwagi na swoje emocje, konflikty lub pragnienia. Bywa, że morze jak coś płynnego symbolizuje niezmierzone uczucia, pojawiające się we wnętrzu osoby śniącej. W tym znaczeniu, morze odnosi się do naszej sfery emocjonalnej. A jeżeli spacerujemy brzegiem morza, to być może w naszym życiu pojawi się nowy etap, rozdział, który przyniesie wiele zmian. Jednak warto wiedzieć, że już w naszej psychice rozpoczęły się zmiany, które niedługo zostaną uzewnętrznione. Także widok na wzburzone morze oznacza nadmiar energii, którą należy wykorzystać we właściwy sposób. To także symbol nadciągającego nowego etapu w życiu osoby śniącej.


Wygląd morza a interpretacja snu

Warto zapamiętać szczegóły związane z wyglądem morza. Jeżeli we śnie patrzymy na spokojne i pogodne morze, to pojawi się szczęśliwy okres w życiu osoby śniącej. Być może śniący zmierza ku lepszej przyszłości i cóż, zrealizuje swój cel. Widok na wzburzone i groźne morze oznacza ciężką walkę lub problemy w życiu codziennym. Także burza i sztorm może wskazywać na kłopoty, problemy lub konflikty w najbliższym otoczeniu. To ciężki okres dla osoby śniącej, który należy przeczekać. Często walka z żywiołem może przynieść dotkliwą porażkę. Wzburzone morze także oznacza troski, zmartwienia oraz nieszczęśliwe wydarzenia w życiu osoby śniącej. Jak już powyżej wspomniano, morze związane jest z naszymi emocjami. Widok wzburzonego morza wskazuje na burzę emocji, przeżycie licznych konfliktów wewnętrznych lub rozdarcie emocjonalne. Może czas poszukać ukojenia dla swojej duszy?


Ważny jest również kolor morza, pojawiającego się w marzeniu sennym. Błękitne morze stanowi ostrzeżenie przed obietnicami bez pokrycia, zaś widok na ciemne morze, nawet czarne wskazuje na wyjątkowo pechowy okres w życiu lub na zakłócenie równowagi wewnętrznej osoby śniącej. Może coś sprawia, że śniący nie może odnaleźć spokoju duszy?

Czynności związane z morzem a symbolika snu

Każda czynność wykonana we śnie, w którym pojawia się morze ma ogromne znaczenie i często pomaga w prawidłowej interpretacji snu. Jeżeli we śnie kąpiemy się w morzu, to niedługo pojawi się wyjątkowa okazja, dzięki której na chwilę pozostawimy za sobą troski dnia powszedniego. Jeżeli we śnie wpadliśmy w morze, to niestety, ale w niedługim czasie będziemy musieli liczyć się z ciężkim losem. Także upadek do morza oznacza brak kontroli nad pewną sytuacją lub własnymi emocjami. To czas, gdzie coś zacznie pochłaniać bez reszty i cóż, utracimy grunt pod nogami. Jednak należy pamiętać o zachowaniu cierpliwości i zimnej krwi w każdej sytuacji.

Jeżeli we śnie topimy się w morzu, to niestety, ale przez lekkomyślną decyzję poniesiemy dotkliwą porażkę lub przyczynimy się do zaistnienia nieszczęścia. A jeśli płyniemy po morzu, to cóż, należy nie obawiać się i warto podjąć ryzyko. Może pojawi się szansa na odmianę swojego losu lub nowe perspektywy związane z życiem zawodowym i osobistym. A jeżeli we śnie wpadliśmy pod wodę i utopiliśmy się, to możemy liczyć na ratunek ze strony nieznajomej osoby lub presji życiowej. Widok okrętu na morzu stanowi przestrogę przed porzuceniem pewnej decyzji, która może przybliżyć do osiągnięcia postawionego celu.

A co oznacza sen, w którym widzimy pirata lub rozbójnika morskiego?

Zazwyczaj widok tej postaci oznacza osiągnięcie celu lub ciekawe życie pełne przygód. Może w niedługim czasie coś wydarzy się niespodziewanego w życiu osoby śniącej? Również widok bitwy morskiej wskazuje na szczęśliwy okres w interesach, ale poprzedzony trudnymi walkami z konkurencją. A jeżeli we śnie odpoczywamy nad morzem śródziemnym, to nie musimy obawiać się o swoją przyszłość. Często widok morza śródziemnego oznacza szybkie powiększenie majątku lub osiągnięcie dużego zysku.

Inne znaczenie snu:

Ocean

Morze

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów