Rzeka

Zazwyczaj sny o rzece pojawiają się w ważnych momentach życia osoby śniącej. Również sen o rzece jest ważnym źródłem informacji, dotyczących życia i przyszłych losów śniącego. Jeżeli chcemy poznać znaczenie snu o rzece, to warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z marzeniem sennym, na przykład kontekstu sytuacji, wielkości rzeki, a także warto zwrócić uwagę na emocje, pojawiające się we śnie.

Symbolika rzeki w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sen o rzece może stanowić źródło ważnych informacji, dotyczących życia śniącego. Co ciekawe, sen o rzece może także stanowić przestrogę przed pojawieniem się licznych przeszkód na drodze osoby śniącej. Również rzeka we śnie może odnosić się do przemijania życia, upływu czasu lub nowych możliwości. Także duże znaczenie ma jakość wody oraz wielkość rzeki. Zazwyczaj widok spokojnej rzeki o czystej wodzie może wskazywać na pojawienie się wyjątkowej szansy, dobrych zamiarów oraz spokojnego oraz szczęśliwego życia. To także zapowiedź spokojnych dni oraz uczciwości wobec siebie oraz otoczenia. Ale jeżeli we śnie widzimy wzburzoną i mętną wodę, to niestety, ale czeka nas wiele trudności oraz zmartwień. Być może w duszy osoby śniącej toczy się poważny konflikt, lub śniący ma złe zamiary wobec innych. Wzburzona rzeka także stanowi przestrogę przed nieuczciwością, porzuceniem własnej drogi czy podjęciem zbyt lekkomyślnej decyzji. Może warto zastanowić się nad swoją postawą w pewnej sprawie?

Czasami we śnie nie widzimy rzeki, lecz słyszymy jej szum. Jeżeli w marzeniu sennym słyszymy głośny szum rzeki, to być może otrzymamy pewną ważną wiadomość lub bliska osoba wyrządzi nam krzywdę. Może śniący poczuje się obrażony lub padnie ofiarą oszustwa? Warto zachować ostrożność w nadchodzących dniach. Często w rzece możemy zauważyć pływające ryby lub inne stworzenia. Jeżeli we śnie widzimy ryby, to warto zwrócić uwagę na wielkość ryb. Jeśli są to duże ryby, to być może czeka nas szybki zysk i duży dobrobyt. W przypadku małych ryb musimy liczyć się ze stratami lub pewnymi problemami związanymi z naszymi interesami. Również ciekawa jest interpretacja snu, w którym widzimy zwierzęta przy rzece. Jeśli we śnie widzimy stado zwierząt, to prawdopodobnie we wnętrzu osoby śniącej tkwi ogromna siła oraz dzięki swojej wytrwałości pokona każdą przeszkodę. Również widok zwierząt przy rzece może wskazywać na nowe możliwości oraz nową szansę daną od losu.

Czasami we śnie rzeka porywa śniącego lub przedmiot należący do niego. Zazwyczaj taki sen wskazuje na straty materialne, ale zaś w przypadku osoby śniącej, stanowi przestrogę przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Również w snach rzeka może wyrzucać dany przedmiot do morza. W tym przypadku zagrożenie jest realne i należy zachować czujność. Może warto jeszcze raz przeanalizować pewną propozycję? Także wysokie fale na rzece mogą oznaczać duże problemy oraz przeszkody w życiu śniącego. Często fale mogą wskazywać na zaburzenie życia wewnętrznego oraz liczne konflikty duchowe. Jeżeli we śnie widzimy pewną osobę na brzegu rzeki, to być może należy odłożyć pewne plany w realizacji. Również widok osób przy rzece może oznaczać zahamowanie w pewnych działaniach lub poniesienie porażki w ważnej sprawie. Co ciekawe, sen o przepłynięciu rzeki może wskazywać na pokonanie nieprzyjaciół lub rozwiązanie problemu. W tym przypadku sen o przepłynięciu rzeki oznacza odniesienie zwycięstwa i dużego sukcesu. Nie należy obawiać się przyszłości, szczególnie że dzięki sile i poświęceniu osiągniemy każdy cel.

Często może nam się śnić, że płyniemy pod prąd. W tym przypadku sen o płynięciu pod prąd oznacza buntowniczą postawę wobec świata. Może osoba śniąca nie potrafi dostosować się do pewnych nakazów i zakazów, więc zaczyna się buntować wobec narzuconych zasad. Ale jeżeli we śnie żeglujemy po rzece, to w niedługim czasie będziemy musieli zmierzyć się z licznymi problemami oraz przeszkodami. Czasami możemy śnić o powodzi. Jeżeli we śnie widzimy, jak rzeka wdziera się do domu, to być może będziemy zmuszeni do rozwiązania ważnego konfliktu. Często sen o powodzi może także oznaczać problemy rodzinne lub niezapowiedziane wizyty.

Jeżeli we śnie widzimy wodospad, to warto zachować ostrożność. Zazwyczaj w symbolice marzeń sennych, sen o wodospadzie może wskazywać na problemy bliskiej osoby lub niespodziane zakończenie pewnej ważnej sprawy. A co oznacza sen, w którym widzimy wyschniętą rzekę? Jeżeli w marzeniu sennym widzimy wyschniętą rzekę, to niestety, ale nasze zdrowie ulegnie pogorszeniu. Także sen o wyschniętej rzece może oznaczać skomplikowanie pewnej sprawy, utratę szansy lub regres w interesach.

Inne znaczenie snu:

Rzeka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów