Dżungla

Dżungla jest symbolem świata, w którym nie obowiązują żadne reguły, a śniący musi w nim walczyć każdego dnia o przetrwanie. W tym kontekście dzikie zwierzęta będą oznaczać wrogo usposobionych ludzi lub odzwierciedlać niekontrolowane popędy śniącego.

Dżungla najczęściej odnosi się do środowiska zawodowego, gdzie trzeba stale udowadniać swoją przydatność oraz konkurować z innymi, nierzadko bezwzględnymi ludźmi. Sen o przedzieraniu się przez gąszcz drzew może odzwierciedlać walkę śniącego o swoje i przypominać, że trzeba nie tylko wykazywać się silnym charakterem, ale i sprytem.

Z kolei, gdy błądzimy w dżungli i nie możemy znaleźć wyjścia, wtedy sen nie tylko obrazuje ogromny stres, ale i sugeruje, że powinniśmy pomyśleć nad zminimalizowaniem presji. Brak kroków w tym kierunku może doprowadzić do wyniszczenia psychicznego czy do pogłębiania się któregoś z nałogów.

W niektórych przypadkach dżungla odzwierciedla chęć przeżycia przygody, bujniejszego życia. W ten sposób należy interpretować sny, w których towarzyszy nam podniecenie podczas eksploracji gąszczu drzew. Warto więc spojrzeć obiektywnie na swoje życie i zastanowić się, czy nie jest zbyt monotonne? Może warto podjąć jakąś odważną decyzję.

Polecamy interpretację innych haseł związanych z dżunglą w naszym senniku – np. wąż, pająk, tygrys, lew, zwierzęta, las, drzewa.

Dżungla

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów