Foka

W związku z tym, iż foka jest jednym z najmądrzejszych zwierząt wzbudza najczęściej sympatię wśród ludzi. Okazuje się jednak, że pojawienie się tego ssaka w śnie wcale nie jest takie szczęśliwe. Jako motyw senny najczęściej sygnalizuje bowiem kłopoty emocjonalne.

Foka żyje zarówno w środowisku lądowym, jak i wodnym, dlatego w pozytywnym sensie może oznaczać łączenie emocji i rozumu w swoim życiu. Częściej jednak widok foki we śnie wiąże się z nieuporządkowaną sferą uczuciową, nieświadomością. Sen jest wskazówką, by dostrzec źródło problemu i postarać się go rozwiązać – foka może w tej sytuacji symbolizować próbę określenia swoich emocji, wydostania się z odmętów nieświadomości. Obecność foki w fantazjach może sugerować, że należy szczególną uwagę zwrócić na swoje stosunki z rodziną i w razie potrzeby sprawić, aby były jeszcze lepsze.

W mitologii greckiej foka była zwierzęciem, które kojarzono z nimfami. Grecy uważali, iż dziewczęta przemieniały się w fokę, aby uratować się przed zalotami mężczyzn. Dziś ten drapieżny ssak morski uznawany jest za symbol kobiecości, wdzięku, a także intuicji. Jeśli kobiecie śni się foka oznacza to, iż dzięki swojemu urokowi będzie w stanie osiągnąć wymarzone cele lub pozna/pokaże swoją prawdziwą naturę. Natomiast jeśli mężczyźnie, to na jego drodze stanie kobieta, która całkowicie zawładnie jego sercem.

Inne znaczenie snu:

Foka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów