Kolczyki

Kolczyki są obecne w wielu kulturach na całym świecie. Ta forma ozdoby ciała była już popularna w czasach starożytnych, ale wtedy na luksus posiadania kolczyków ze złota czy srebra mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi członkowie społeczeństwa. Biedniejsi musieli zadowolić się odpowiednikami wykonanymi z ptasiego pióra lub kości zwierzęcej. Dziś kolczyki, nawet te wykonane ze złota, są o wiele bardziej przystępne dla przeciętnych obywateli. Stały się nie tylko ozdobą, ale i formą wyrażania swojej osobowości czy oryginalności. Na początku do noszenia kolczyków potrzebne było przekłucie uszu. Dzisiaj kolczykowanie obejmuje wszystkie możliwe części ciała, łącznie z tymi najintymniejszymi. Sprawdźmy więc, jak całe zjawisko opisują senniki.

Kolczyk we śnie symbolizuje wrażliwość, co jest odniesieniem do słuchu. Czasami sugeruje nam, że nie słyszymy wiadomości, jaką ktoś nam chce przekazać. Jeśli widzimy kolczyki u konkretnej osoby, wtedy jest to wyraźny znak, że powinniśmy zwrócić na nią większą uwagę.

Kolczyki są piękną, przyciągającą wzrok ozdobą, więc mogą też reprezentować chęć błyszczenia w towarzystwie i zbyt duże przywiązanie do wartości materialnych. Lewy kolczyk utożsamiany jest z wnętrzem i duszą człowieka, prawy określa namacalne środowisko zewnętrzne, konkretny związek.

Inne znaczenie snu:

Kolczyki

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów