Łazienka

Widok łazienki we śnie stanowi przestrogę przed działaniami, które nie przyniosą widocznych skutków. Być może pewne nierozwiązane sprawy nie pozwalają na dalszy rozwój, więc musimy skupić się na kłopotach, które stanowią źródło cierpienia oraz bezsilności. Jeżeli nie uporamy się z tymi sprawami, to niestety, ale nie będziemy w stanie ruszyć do przodu.

Widok łazienki także stanowi projekcję odczuwanego wstydu lub oznacza chęć ukrycia pewnych sekretów i niezaspokojonych potrzeb, szczególnie w sferze seksualnej. Spędzanie czasu w łazience oznacza nieszczerość wobec otoczenia i chęć ukrycia swojej prawdziwej twarzy przed bliskimi. Ale wieczne odgrywanie innych ról przed innymi może przyczynić się do utraty swojej tożsamości. Jeżeli we śnie myjemy się w łazience, to niedługo będziemy zmuszeni do zadbania o własne zdrowie.

Widok łazienki wyłożonej jasnymi kafelkami lub z białym sprzętem wskazuje na radosne chwile, które zakłóci poważna choroba lub śmierć. Ale jeżeli widzimy łazienkę wyłożoną ciemną glazurą, to w nadchodzących dniach pokonamy szereg problemów, więc nie musimy martwić się o przyszłość.

Sen o łazience związany jest czasem z poszukiwaniem oczyszczenia oraz chwili odpoczynku od codziennych trosk. To także moment wewnętrznego przeobrażenia i wkroczenie na nową drogę życia. Jednak także sen o łazience oznacza strach przed mijającym czasem i poczuciem bezsilności wobec przyszłości. W śnie zakochanych łazienka stanowi projekcje zawstydzenia lub nieczystych zamiarów. Może także oznaczać fascynację inną osobą oraz strach przed realizacją intymnych pragnień.

Sennik łazienka - znaczenie snu

Czasami symbolika kąpieli w łazience jest jednoznaczna z oczyszczeniem umysłu z brudu psychicznego. Sen o w tym kontekście zwiastuje więc koniec dręczących wyrzutów sumienia, czarnych myśli. Sen może odnosić się do spraw intymnych, w tym relacji z innymi ludźmi, naszymi najsekretniejszymi pragnieniami czy problemami.

Inne znaczenie snu:

Łazienka

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów