Mocz

Sny, w których motywem jest sikanie są dość powszechne. Jest to spowodowane tym, że oddawanie moczu należy do głównych potrzeb fizjologicznych człowieka. Wyróżniamy trzy zasadnicze grupy interpretacji snów o urynie.

Jako proces oczyszczenia

Oddawanie moczu to potrzeba fizjologiczna, której zaspokojenie wiąże się z ulgą. Tak też można interpretować sny o sikaniu – uwalniamy się od napięć, stresu, złych wspomnień, negatywnych emocji nad którymi nie możemy już panować. Jeśli natomiast we śnie nie możemy się wysikać, jest to symbol blokady emocjonalnej, problemów zakorzenionych w naszej psychice.

Wyrażanie uczuć

Każdy zna takie zwroty jak „olewać coś”, czy „leje na to” - to jednoznaczne określenie lekceważącego stosunku do jakiejś sprawy lub osoby. Wiele snów o sikaniu można podczepić właśnie do tej grupy, jako symbol wyrażania uczuć i opinii.

Sen, w którym cały czas obficie sikamy zwiastuje wielki wybuch uczuć w prawdziwym życiu. Jeśli nie potrafimy kontrolować strumienia lub mocz jest gorący, wtedy jest to odniesienie do braku kontroli nad tymi emocjami i uczuciami.

Jeśli ktoś sika w naszej obecności lub co gorsza, oblewa nas swoją uryną, wtedy w prawdziwym życiu osoba ta odkryje swoje prawdziwe uczucia wobec nas.

Realna potrzeba

Najprostsze wytłumaczenie może być czasami najlepsze – sen, w którym chce nam się siku, nie możemy znaleźć toalety odzwierciedla po prostu realną potrzebę oddania moczu. Rzadziej ten rodzaj snu tłumaczy się jako palący problem, który trzeba rozwiązać jak najszybciej.

Inne znaczenie snu:

Symbolika moczu

Symbol moczu często może być zarówno związany ze sferą psychiczną, jak i fizjologiczną. Warto wiedzieć, że jeżeli we śnie pojawia się mocz w znaczeniu erotycznym, to być może w duszy osoby śniącej istnieje wiele konfliktów. Co ciekawe, sen o moczu także może odnosić się do stanu zdrowia osoby śniącej. Jeżeli we śnie oddajemy mocz, to niedługo możemy oczekiwać na znaczną poprawę sytuacji lub rozwiązanie ważnego konfliktu. A jeśli odczuwamy ulgę, to być może pewien problem szybko zostanie rozwiązany, zaś osoba śniąca osiągnie swój postawiony cel. A co oznacza sen, w którym pijemy mocz? Jeżeli we śnie pijemy mocz, to nasze zdrowie w niedługim czasie ulegnie znacznej poprawie. Także picie moczu może wskazywać na zwrócenie większej uwagi na fizjologiczną sferę życia. Może pojawią się problemy związane z trawieniem.

Jeżeli we śnie zmoczyliśmy łóżko, to niedługo pojawią się na naszej drodze liczne pokusy, które mogą przyczynić się do poniesienia dotkliwej porażki. Również zmoczenie łóżka oznacza powrót do czasów wczesnego dzieciństwa, głównie w sferze psychicznej. Może nie kontrolujemy swoich potrzeb w sensie seksualnym? Także sytuacja zmoczenia łóżka w marzeniu sennym wskazuje na zachowanie wstrzemięźliwości lub dużej ostrożności wobec pojawiających się propozycji, szczególnie biznesowych. Przed podjęciem decyzji należy głęboko przeanalizować propozycję, ponieważ być może lekkomyślna decyzja przyczyni się do poniesienia dotkliwej porażki.
Warto zapamiętać, że oddawanie moczu jest także związane ze sferą emocjonalną. Jeżeli we śnie oddajemy dużą ilość moczu, to być podświadomie odczuwamy potrzebę uzewnętrznienia własnych emocji, zwłaszcza że nadmiar uczuć może przyczynić się do zaburzenia równowagi wewnętrznej w sensie duchowym. Również mocz może symbolizować gorące emocje, które jednak w nas wzbudzają duże obrzydzenie lub ich nie akceptujemy. Co ciekawe, mocz jako wytwór organizmu może także wskazywać na konflikty toczące się we wnętrzu osoby śniącej. Dlatego oddawanie moczu wskazuje na pozbycie się wielu negatywnych emocji lub pragnień.

Warto również zapamiętać kolor moczu. Jeżeli we śnie widzimy żółty mocz, to możemy oczekiwać na poprawę naszej osobistej sytuacji lub rozwiązanie poważnej sprawy. Także mocz o barwie słomkowej czy o zróżnicowanych odcieniach żółci wskazuje na szczęśliwy okres w życiu. Jednak czarny lub krwisty mocz może stanowić przestrogę przed pogorszeniem sytuacji, lub stanu zdrowia. Często ciemne barwy moczu w marzeniu sennym mogą wskazywać na konflikty, porażki lub blokadę emocjonalną. Bywa, że jeżeli we śnie nie możemy oddać moczu mimo dużej potrzeby, to w świecie rzeczywistym cierpimy na blokadę emocjonalną lub nie akceptujemy własnej seksualności. A jeżeli widzimy, że ktoś inny oddaje mocz, to być może obawiamy się akceptacji w nowym środowisku. Także oddawanie moczu na kogoś stanowi przestrogę przed nieodpowiednim zachowaniem lub pojawieniem się licznych konfliktów w najbliższym otoczeniu.

Sennik mocz - znaczenie snu

Mocz

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów