Odchody

Sen o odchodach zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych snów. Często sen o odchodach wzbudza wiele negatywnych emocji, które mogą zakłócić prawidłową interpretację snu. Jednak warto wiedzieć, że sen o odchodach wskazuje na wiele istotnych spraw, które dotyczą życia osoby śniącej.

 

Symbolika odchodów w marzeniu sennym

Powszechnie sen o odchodach może odnosić się do cech osobowościowych osoby śniącej. Bywa, że odchody wskazują na chciwość, skąpstwo lub niewłaściwe podejście do życia i najbliższego otoczenia. Czasami sen o kale i pieniądzach posiada podobne znaczenie, ponieważ oba motywy posiadają prawie takie samo znaczenie. Dlatego także, sen o wypróżnianiu czy odchodach może oznaczać nasz stosunek do wydawania pieniędzy oraz podejścia do swojego życia.

 

Jeżeli we śnie mamy problemy z wypróżnieniem, to być może w świecie rzeczywistym mamy opory przed wydawaniem pieniędzy, również w istotnej i ważne sprawie. Czasami mogą pojawić się czynności związane z kałem, na przykład zabawa lub rzucanie odchodami. W tym przypadku sen może oznaczać marzenia lub pragnienia związane z osiągnięciem dużego bogactwa lub życia bez większych trosk. Czasami sen o odchodach może wskazywać na potrzebę dominacji nad otoczeniem i sprawowaniem władzy nad innymi. Może osoba śniąca marzy o osiągnięciu dużego sukcesu, ale nie zawsze uczciwą drogą. Bywa, że sen o odchodach może także stanowić przestrogę przed nadmierną potrzebą sprawowania władzy i dominacji nad innymi. Może warto zastanowić się nad własnym postępowaniem?

 

Co ciekawe, sen o oddawaniu kału i odchodach może także odnosić się do utraty bliskości, miłości, zazdrości lub sen jest bezpośrednio związany z doświadczeniami z okresu dzieciństwa. Może zbyt surowe zachowanie wpływa na życie osoby śniącej, która nie jest w stanie uzewnętrzniać swoich emocji, szczególnie miłości oraz bliskości wobec innych. A jeżeli we śnie wydzielamy odchody, to może osoba śniąca wyróżnia się szczodrością, zmysłem porządku lub ogromnym pragnieniem posiadania dużego majątku.

 

Jeśli we śnie zabieramy odchody dla siebie, to być może w życiu osobistym przejawiamy skąpstwo, nadmierną oszczędność lub sytuacja ta stanowi projekcję obawy przed utratą posiadanej gotówki. Czasami sen o odchodach może również stanowić projekcję wstydu lub dużego poczucia winy wobec otoczenia. Ale co ciekawe, sen o odchodach, szczególnie dla rolników wskazuje na dobry okres dla zbiorów, urodzaj lub osiągnięcie dużego zysku.

 

Sennik odchody - znaczenie snu

Odchody

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów