Nieboszczyk

Należy wiedzieć, że widok nieboszczyka w marzeniu sennym wskazuje na załatwione sprawy, rozwiązane konflikty oraz problemy. Jednak widok nieboszczyka w marzeniu sennym również oznacza, że pewne sprawy nie przyniosły odpowiedzi na nurtujące pytanie lub może wciąż wpływają na życie osoby śniącej. Także istnieje interpretacja według której, sen o nieboszczyku może oznaczać wygasłe emocje, zerwane więzi, związku lub podświadome pragnienie zakończenia danej relacji lub w sensie dosłownym – śmierci pewnej osoby. Ale warto pamiętać, że prawidłowa interpretacja snu zależy głównie od kontekstu sytuacji oraz czynności związanych z nieboszczykiem.

Symbolika nieboszczyka w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, widok nieboszczyka związany jest z wyjątkowo skomplikowanymi sprawami z dalekiej przeszłości. Często sen, w którym pojawia się nieboszczyk, wywołuje wiele skrajnych emocji – od strachu po fascynację śmiercią. Również nieboszczyk w marzeniu sennym może odnosić się do niezakończonych spraw z przeszłości, zerwanych relacji lub urazów psychicznych, które wciąż tkwią w umyśle osoby śniącej. Bywa, że sen o nieboszczyku pojawia się w trakcie trudnych okresów życia osoby śniącej. Czasami nieboszczyk jest motywem ściśle związanym z procesami terapeutycznymi, uwolnieniem się od bólu i cierpienia oraz przejściem do kolejnego etapu swojego życia. Bywa, że nieboszczyk we śnie jest także przestrogą przed wieloma nieszczęśliwymi sytuacjami lub wskazuje na liczne porażki i problemy.


Według Leksykonu Marzeń Sennych, sen o nieboszczyku również stanowi zapowiedź wesela lub narodzin dziecka. Może także wskazywać na pojawienie się nowych pomysłów, idei oraz planów związanych z przyszłym życiem osoby śniącej. Ale jeżeli w marzeniu sennym zobaczyliśmy siebie jako nieboszczyka, to być może osoba śniąca w niedługim czasie uwolni się od licznych zmartwień oraz problemów. Także widok zabalsamowanego nieboszczyka stanowi radę, aby wytrwale dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu. Ale jeśli w marzeniu sennym widzimy okaleczonego nieboszczyka, to być może w marzeniu sennym pojawią się liczne przeszkody, które należy pokonać, aby osiągnąć swój wymarzony cel. A co oznacza sen w którym widzimy siebie jako nieboszczyka? Jeżeli w marzeniu sennym widzimy siebie jako nieboszczyka, to być może należy pożegnać się z przeszłością, która hamuje dalszy rozwój osoby śniącej. Często widok siebie jako nieboszczyka oznacza podświadome pragnienie przemiany lub zrzucenia z siebie trosk związanych z przeszłością. A jeśli w marzeniu sennym widzimy nieboszczyka w trumnie, to być może niedługo pojawią się pewne komplikacje związane ze zdrowiem lub przeszkody w życiu osoby śniącej.


Również trzymanie nieboszczyka w domu oznacza szczęśliwe wydarzenie w życiu osoby śniącej. Ale należy zachować ostrożność, szczególnie gdy we śnie widzimy zwłoki bliskiej osoby lub członka rodziny. W tym przypadku sen o śmierci bliskiej osoby zwiastuje nieszczęście lub poniesienie dotkliwej porażki. A jeśli w marzeniu sennym widzimy rozpadające się zwłoki, to być może w niedługim czasie uwolnimy się od długotrwałego cierpienia lub zaczniemy żyć bez trosk i większych problemów. Często rozpadający się nieboszczyk oznacza uwolnienie się od przeszłości i wejście w przyszłość. Również widok przygniecionego nieboszczyka oznacza zbyt dużą ilość obowiązków lub trudności związane z wcześniejszymi doświadczeniami. A jeżeli w marzeniu sennym widzimy nieboszczyka, który poniósł śmierć w wyniku utopienia, powieszenia lub spalenia, to być może w życiu wewnętrznym toczy się wiele konfliktów, które wciąż negatywnie wpływają na osobę śniącą. Może osoba śniąca obawia się pewnych decyzji lub całkowicie odrzuca rzeczywistość? Również sen o nieboszczyku, który poniósł tragiczną śmierć wskazuje na trudności oraz liczne problemy w życiu osoby śniącej. Także widok rozerwanego nieboszczyka wskazuje na poważny konflikt wewnętrzny.


Czynności związane z nieboszczykiem a symbolika snu

Również ważne są czynności związane z nieboszczykiem. Jeżeli w marzeniu sennym wykonujemy jakieś czynności związane z ciałem nieboszczyka, to być może nasze decyzje oddziałują nie tylko na sferę zewnętrzną, ale przede wszystkim wewnętrzną. Jeżeli we śnie nagle nieboszczyk ożywia się i zabiera ubrania lub przedmioty należące do osoby śniącej, to niestety, ale śniącego spotka bardzo duże niebezpieczeństwo i nieszczęście. Także ofiarowanie czegoś przez nieboszczyka jest złym znakiem, szczególnie związanym ze strefą finansową. Jeżeli we śnie widzimy, że przed pogrzebem ożywia się nieboszczyk, to być może niedługo pojawią się liczne problemy oraz kłopoty. A jeśli w marzeniu sennym nieboszczyk podnosi podwójną śmierć, to być może w świecie rzeczywistym pojawi się wiele nieszczęśliwych sytuacji. A jeśli w marzeniu sennym widzimy płaczącego nieboszczyka, to na osobę śniącą wydarzy się wiele ważnych sytuacji. Jeżeli we śnie balsamujemy zwłoki, to być może pojawi się pechowy okres w naszym życiu, zaś składanie nieboszczyka do grobu oznacza szczęśliwe chwile w życiu uczuciowym osoby śniącej.
 

Nieboszczyk

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów