Własna śmierć

Jeżeli w marzeniu sennym widzimy własną śmierć, to być może niedługo zakończy się pewien etap w życiu i rozpocznie się kolejny rozdział w życiu osoby śniącej. Należy pamiętać, że zazwyczaj własna śmierć nie musi oznaczać rzeczywistego końca osoby śniącej, szczególnie że każde wydarzenie posiada przede wszystkim znaczenie symboliczne. Tak więc własna śmierć w sensie dosłownym wskazuje na rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu osoby śniącej.

 

Często własna śmierć może także oznaczać rozwiązanie ważnego problemu lub intensywny rozwój osobisty. W tym przypadku własna śmierć stanowi symboliczne odrodzenie się i porzucenie dawnych przekonań, stylu życiu lub celu. To czas, w którym osoba śniącą wkracza na nową drogę swojego życia i rozpoczyna kolejny etap w życiu. Także, jeżeli we śnie pojawia się przy nas śmierć w postaci kościotrupa, trzymającego kosę, to być może w niedalekiej przyszłości uwolnimy się od pewnego ciężaru, na przykład kłopotów lub sprawy, która od dawna nie pozwala na nam zaznać spokoju.

 

Czasami własna śmierć może także wskazywać na nauczkę z popełnionych błędów i stanowi przestrogę przed podjęciem zbyt lekkomyślnej decyzji, która może przyczynić się do poniesienia dotkliwej porażki przez osobę śniącą. Własna śmierć może również oznaczać przestrogę przed zaniedbaniem stanu zdrowia lub odpoczynku od codziennych problemów. Jeżeli we śnie umieramy w gronie bliskich osób, to niedługo zaznamy dużej przemiany wewnętrznej spowodowanej przez najbliższe otoczenie.

Własna śmierć

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów