Ręce

Za pomocą dłoni wykonujemy większość podstawowych czynności życiowych, a także pracujemy, komunikujemy się z innymi ludźmi czy wyrażamy emocje. Kończyny górne odgrywają więc ważną rolę w życiu człowieka, stąd też sen odnosi się do umiejętności radzenia sobie, siły przebicia czy sprawności fizycznej. Wierzenia, w których ręce symbolizują potęgę oraz władze pochodzą od starożytnych Egipcjan.

Należy więc uznać, że sen o zdrowych, silnych i pięknych dłoniach wróży powodzenie w życiu, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Na przeciwnym biegunie należy umieścić koszmary, w którym mamy złamaną, spuchniętą czy amputowaną rękę. Brak kończyny górnej według niektórych senników oznacza nawet śmierć rodzica.

Ręce są jednym z najbardziej złożonych motywów sennych, gdyż można je interpretować także w inny sposób. Za osobną grupę snów, w których występują ręce należy uznać różne gesty i metody komunikowania się z innymi. Może to być przywitanie, przybicie tzw. „piątki” , głaskanie jak i uderzenie w twarz, czy pokazanie środkowego palca. Możliwości jest tutaj niezliczona ilość, dlatego w tym przypadku śniący powinien szukać interpretacji również pod poszczególnymi hasłami.

Szczegółowe znaczenie snu:

Ręce

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów