Pogrzeb

Co może symbolizować sen o pogrzebie? Zazwyczaj sny o pogrzebie wzbudzają wiele skrajnych emocji i zazwyczaj kojarzą się z utratą osoby, pogorszeniem stanu zdrowia lub nawet w sensie dosłownym odnoszą się do naszej śmierci. Ale co ciekawe, sny o pogrzebie posiadają wręcz pozytywne znaczenie. A na co należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy prawidłowo zinterpretować sen o pogrzebie? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kontekst sytuacji, w której pojawia się pogrzeb, a także na emocje, towarzyszące marzeniu sennemu.


Symbolika pogrzebu w marzeniu sennym

Jak już wspomniano, sen o pogrzebie posiada wiele znaczeń. Jeżeli we śnie widzimy własny pogrzeb, to możemy spodziewać się wyjątkowo szczęśliwego okresu w naszym życiu. Być może niedługo nadejdzie kres naszego kryzysu życiowego i w naszym życiu rozpocznie się wyjątkowo pomyślny etap w naszym życiu. Nie należy tracić nadziei, szczególnie że problemy okażą się jedynie przejściowej i krótkotrwałe.

Czasami we śnie pojawia się sytuacja, w której zostajemy pochowani żywcem. Zazwyczaj sen o pochowaniu żywcem wzbudza strach i przerażenie, ale w świecie rzeczywistym może wskazywać na próby rozwiązania pewnej ważnej sprawy, która wciąż wpływa na życie osoby śniącej. Nie należy odkładać pewnego problemu na później, szczególnie że kłopoty mogą nas przytłoczyć. Jeżeli we śnie widzimy wiele osób uczestniczących w pogrzebie, to możemy oczekiwać dużych zmian w życiu zawodowym lub osobistym. Może to doskonały czas na duże zmiany, które wyjątkowo pozytywnie wpłyną na życie śniącego.


A jeśli w marzeniu sennym chowamy bliską osobę, to może w świecie rzeczywistym między nami a tą osobą istnieje poważny konflikt. Zazwyczaj sen o pogrzebie bliskiej osoby może stanowić podświadomy wyraz konfliktu lub wskazuje na duży lęk przed samotnością. A może obawiamy się o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych?

Pogrzeb przyjaciela może wskazywać na kłopoty w życiu naszej bliskiej osoby. Być może nasz przyjaciel będzie musiał walczyć z problemami, które wymagają naszego wsparcia. Może to również doskonały czas na zwrócenie większej uwagi na sprawy naszych najbliższych? A jeżeli we śnie słyszymy mowę pogrzebową, to w niedługim czasie otrzymamy nagrodę za naszą wytrwałość i cierpliwość. Często mowa pogrzebowa oznacza otrzymanie wsparcia i pomocy ze strony bliskich.

A co może oznaczać sen o pogrzebie dla miłości? Wbrew pozorom, marzenie senne o pogrzebie wskazuje na nowy etap w związku lub szczęśliwy rozwój miłości. To czas na nowe działania, emocje i niewykluczone – na osiągnięcie stabilizacji życiowej. Także sen o pogrzebie dla osób chorych oznacza szybki powrót do zdrowia, ale również stanowi wyraz podświadomego leku przed śmiercią i cierpieniem.


Co jeszcze może oznaczać sen o pogrzebie? Według niektórych interpretacji, sen o pogrzebie wskazuje na zmiany w naszej psychice. Być może porzucimy pewne poglądy lub przekonania, lub skupimy się na osobistym rozwoju. A jeżeli we śnie widzimy pogrzeb nieznajomego, to być może nadarzy się okazja szybkiego i pokaźnego zarobku. Pogrzeb ważnej osoby zapowiada duże zmiany społeczne lub rozpoczęcie wielkich przemian politycznych. Co ciekawe sen o pogrzebie polityka często pojawia się przed wyborami.

A co oznacza sen, w którym śmiejemy się na pogrzebie? Zazwyczaj śmiech na pogrzebie oznacza niepomyślny okres w naszych interesach lub straty majątkowe. Także sen o ubraniu pogrzebowym zapowiada duże nieszczęście lub cierpienie w miłości. A jeżeli we śnie widzimy kondukt pogrzebowy, to niestety, ale w niedługim czasie spotka nas wyjątkowo nieszczęśliwe wydarzenie. Ale jeśli we śnie to my uczestniczymy w kondukcie pogrzebowym, lub wygłaszamy mowę pogrzebową, to możemy spodziewać się wiernej i prawdziwej przyjaźni oraz miłości.
 

Inne znaczenie snu:

Pogrzeb

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów