Broda

W wielu kulturach uważa się, że zarost jest atrybutem dodającym mężczyźnie powagi i charyzmy. Zgodnie z nakazami tradycji noszą je duchowni Kościołów Prawosławnych i innych Kościołów Wschodnich, Amisze czy ortodoksyjni żydzi. Ten typowy symbol męskiej siły, dominacji i mądrości może pojawić się w fantazjach w różnym kontekście, także u kobiet.

Atremidor pisał, że posiadanie brody wróży same pozytywy nie tylko dla naukowców, psychologów czy pedagogów. Jeżeli młody człowiek śni, że ma brodę to znak że będzie miał szczęście w miłości, natomiast starszy może spodziewać się, że długo pożyje.

Dla kobiety pojawienie się we śnie brody oznacza, że będzie musiała przygotować się do pełnienia męskiej roli w życiu. Może to być próba zastąpienia komuś ojca, opieka nad rodzeństwem, czy podjęcie się pracy fizycznej. Inne wytłumaczenie tego snu może być symbolem uczucia kobiety do mężczyzny z brodą, przy którym czuje się bezpieczna.


Dla mężczyzny broda wróży mądrość, satysfakcję życiową, witalność i siłę. Jest typowym atrybutem męskości, nie należy więc obawiać się takiego snu. Sprawdźmy jakie są najczęstsze fantazje związane z brodą:

Pozytywne:

Ostrzegawcze:

Sen z brodą może też symbolizować pewnego rodzaju próbę ukrycia się za maską, swojego prawdziwego oblicza.

Na koniec warto przedstawić jeszcze klucz kolorystyczny.

Broda

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów