Plaża

Jeżeli śnimy, że przebywamy na plaży, to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czynności związane z plażą, wygląd plaży, a także na nasze zachowanie na plaży. Może spędzamy czas na piaszczystej plaży, a może odpoczywamy lub pracujemy na plaży? Jesteśmy sami na plaży a może w towarzystwie bliskiej osoby? Co ciekawe, każdy element związany z plażą w naszym marzeniu posiada duże znaczenie w interpretacji snu.

Symbolika plaży

Wypoczynek na plaży może kojarzyć nam z ucieczką od codziennych problemów, przeszkód a może także wskazywać na potrzebę ucieczki od codziennych spraw. I tak jeżeli w marzeniu sennym spędzamy bardzo miło czas na plaży, to być może odczuwamy dużą potrzebę związaną z odpoczynkiem, relaksem czy odzyskaniem energii życiowej. Co ciekawe, sen o plaży może również wskazywać na przyjemne chwile w naszym życiu.

Co ciekawe, sen o plaży może także wywoływać wiele negatywnych emocji – od strachu przez znudzenie i nawet złość. Może spędzamy czas na brudnej plaży, lub kąpiemy się w czasie chłodnej pogody? A może zanosi się na sztorm, deszcz lub burzę, a my nie mamy schronienia przed nadchodzącym deszczem? Czasami sen o takiej sytuacji może wskazywać na nadejście niespodziewanego zagrożenia. Może po chwilach szczęścia, nadejdzie wyjątkowo trudny okres w życiu osoby śniącej? A może pod wpływem przyjemnego wydarzenia stracimy na chwile rozsądek i zaczniemy podejmować lekkomyślne decyzje?

Sen o wzburzonym morzu lub oceanie może wskazywać na podświadome obawy i strach przed czymś nieznanym. Może w świecie rzeczywistym obawiamy się wypłynięcia na szerokie wody i wolimy spędzać bezpiecznie czas na naszej plaży, która odnosi się do naszej obecnej sytuacji życiowej? Warto zastanowić się nad swoim zachowaniem oraz zdaniem na temat pewnej decyzji, która może odmienić nasze życie. Co ciekawe, spędzanie czasu na plaży oznacza również chęć przeżycia czegoś niezwykłego w swoim życiu. A może marzymy o dalekiej podróży lub chwilach bezczynności z daleka od spraw zawodowych i rodzinnych? A może osoba śniąca czuje się przytłoczona nadmiarem obowiązków, które sprawiają, że śniący zapomina o swoich potrzebach?

Warto pamiętać, że sny o plaży i oceanie mogą stanowić odzwierciedlenie naszych postaw wobec życia. Może jedynie oczekujemy profitów lub przyjemnych chwil w swoim życiu, nie zwracają większej uwagi na problemy lub trudności? Bywa, że sen o pięknej plaży, szczególnie w egzotycznym miejscu odnosi się do odkrycia nowego „świata” wewnętrznego, pojawienia się szansy na odmianę swojego życia lub osiągnięcie sukcesu. Czasami sen o plaży może stanowić zapowiedź przejściowego etapu w naszym życiu. Bywa, że widok piasku może symbolizować pewne cechy, refleksje lub wyobrażenia tkwiące w naszej podświadomości. Ale jeżeli we śnie widzimy fale rozbijające się o skały, to być może w naszej sferze duchowej toczy się pewien poważny konflikt. Może czas zwrócić większą uwagę na swoje potrzeby, wynikające z głębi naszej psychiki?

Warto również poznać znaczenie snu w różnych sennikach. W Senniku Egipskim sen o plaży może oznaczać tęsknotę za przyjemnymi chwilami. Sen również może wskazywać na czas wycofania się z dotychczasowych spraw w naszym życiu. Także ucieczka przed falami może oznaczać ucieczkę przed nieprzyjacielem. W Senniku Babuni sen o plaży może wskazywać na niezależność, chęć odpoczynku, relaksu z dala od codziennych problemów. I również w tym senniku, ucieczka przed falami oznacza ucieczkę przed wrogiem. A w Senniku Indyjskim, sen o plaży może oznaczać zbliżające się zagrożenie lub zaniedbanie swoich osobistych spraw.

Sennik plaża - znaczenie snu

Sennik Egipski:

Sennik babuni:

Sennik indyjski:

Plaża jednoznacznie kojarzy się z odpoczynkiem, dlatego sen o niej oznacza, że potrzebujemy relaksu.

Inne znaczenie snu

Plaża

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów