Śmierć


Co może oznaczać sen o śmierci? Zazwyczaj sen o śmierci nie budzi wielu pozytywnych emocji. Sny o śmierci są źródłem strachu, smutku, przerażenia, ale także skłaniają śniącego do pewnej refleksji, dotyczącej życia oraz przyszłości osoby śniącej. Ale w jaki sposób można zinterpretować sen o śmierci? W poznaniu znaczenia marzenia sennego pomaga zapamiętana jak największa ilość szczegółów związanych ze śmiercią.

Śmierć a marzenie senne

Zazwyczaj pojawia się sen o naszej śmierci lub śmierci bliskiej osoby. Również sen o śmierci może dotyczyć wielowątkowej akcji lub śmierć stanowi tylko niewielki motyw snu. Należy pamiętać, że zazwyczaj znaczenie symboliki snu jest odwrotne od jego dosłownej interpretacji. Zazwyczaj śmierć w snach ma pozytywne znaczenie i cóż, umieranie oznacza zakończenie pewnego etapu w życiu i uwolnienie się od przeszłości, złych nawyków, wspomnień. To szczęśliwy znak, dzięki któremu ruszymy w przyszłość bez zbędnego bagażu przeszłości oraz niemiłych wspomnień. I choć być może nadal będą istnieć w naszej pamięci, to jednak na pewne sprawy spojrzymy z innej perspektywy niż dotychczasowa. To czas wielkich zmian w życiu oraz etap powolnego odrodzenia się duszy. Jeżeli przyśni nam się śmierć, to warto zastanowić się nad swoją przeszłością i naszym stosunkiem do pewnych spraw i wspomnień. Może coś hamuje nasz dalszy rozwój lub zbyt kurczowo trzymamy się pewnych wspomnień?


Co jeszcze może oznaczać sen o śmierci? Czasami sen o własnej śmierci pojawia się w marzeniach osób, które uciekają od odpowiedzialności za swoje czyny lub nie potrafią rozwiązać swoich osobistych problemów. W tym przypadku sen o własnej śmierci jest podświadomym odzwierciedleniem pragnienia związanego z uporaniem się z pewnym kłopotem. I choć to ostateczne rozwiązanie, to jednak przynosi duchową ulgę dla śniącego. W tej sytuacji sen o własnej śmierci potrafi obniżyć poziom stresu, wynikającego z trudnej sytuacji życiowej oraz pomaga w znalezieniu rozwiązania problemu w świecie rzeczywistym. Warto pamiętać, że własna śmierć we śnie nie jest związana z osobistym pragnieniem odebrania sobie życia, lecz odnosi się do potrzeb związanych z rozwiązaniem danego konfliktu. Często sen o śmierci oznacza podjęcie ważnej decyzji, która całkowicie może zmienić życie śniącego. To przejście do kolejnego etapu swojego rozwoju oraz rozpoczęcie następnego rozdziału naszego życia.


Czasami może przyśnić się nam zabójstwo. W tym przypadku zabójstwo może oznaczać konflikty duchowe lub odnosi się do problemów z otoczeniem w świecie rzeczywistym. W przypadku zabójstwa warto dokładnie przyjrzeć się zabójcy, szczególnie że rozpoznanie osoby pomoże nam w interpretacji snu. To także etap odnalezienia siebie i własnego „Ja”. Nie należy się zatrzymywać, ale iść naprzód. Dlatego zazwyczaj sen o zabójcy może również przepowiadać otrzymanie wsparcia ze strony bliskiej osoby, dzięki któremu odzyskamy duchową równowagę.


Według tradycji ludowych, sen o własnej śmierci może także oznaczać długie oraz szczęśliwe życie. To dobry znak, który wróży szczęście w interesach oraz sferze uczuciowej. Również sen o śmierci dla osoby chorej może oznaczać szybki powrót do zdrowia. Ale czasami możemy we śnie widzieć własną śmierć lub odbierać sobie życie. W tym przypadku to czas wielkich zmian oraz nowego etapu w życiu. Nie warto zmarnować okazji lub przeoczyć tego momentu, który będzie znaczący dla naszej przyszłości oraz poszukiwania duchowej równowagi. A co może oznaczać sen o śmierci kogoś bliskiego? W tym przypadku śmierć osoby z naszego otoczenia może oznaczać czas odpoczynku lub pogorszenie relacji z daną osobą. Niestety, ale sen może wróżyć zerwanie znajomości lub duże problemy w sferze emocjonalnej.

Także śmierć możemy ponieść przez utonięcie, wypadek lub podpalenie. W każdym z tych przypadków sen może oznaczać zaburzenie naszej równowagi wewnętrznej oraz stanowi przestrogę przed popełnieniem oszustwa lub innego grzesznego czynu. A na co może wskazywać sen o strachu przed śmiercią? W tej sytuacji strach przed śmiercią może oznaczać lęk przed zmianami, nieznaną przyszłością lub dalszym naszym rozwojem. Czas spojrzeć na swoje życie i zastanowić się nad swoim celem.

Co ciekawe, znaczenie snu o śmierci zależy również od sytuacji społecznej. Dla osób samotnych śmierć oznacza spotkanie swojej miłości i osiągnięcie stabilizacji uczuciowej, zaś dla osób w stałych związkach, ten sen może przestrzegać między konfliktami, które doprowadzą do rozstania z partnerką lub partnerem. Również sen o śmierci przepowiada odniesienie sukcesu lub osiągnięcie wyznaczonego celu.

Trudno o bardziej niepokojący symbol senny niż śmierć, nie ma co do tego wątpliwości. Na szczęście koszmar o śmierci nie jest żadną złą przepowiednią przyszłości, senniki tłumaczą go w miarę racjonalny sposób.

Szczegółowe znaczenie snu:

Śmierć

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów