Brwi

Sennik dostarcza ciekawych interpretacji snów, w których występują brwi. Wyjaśnione zostały nawet takie pojęcia jak synophrys czy piercing.

Sen o brwiach jest najczęściej zapowiedzią pozytywnych zmian. Wiele zależy jednak od ich wyglądu. Jeśli są bujne i mocne, to należy spodziewać się radości oraz szczęśliwych wydarzeń. W tym przypadku powody do zadowolenia powinny mieć przede wszystkim panie, które często malują brwi, by poprawić swoją urodę. Dla nich taki sen może w największym stopniu wróżyć pomyślność w interesach czy w zakończeniu pewnych spraw. Pozytywy w życiu śniącego zwiastują też fantazje, w których brwi są gęste, jasne bądź ciemne. Wysokie brwi z kolei są informacją dla śniącego, że posiada dobrą umiejętność oceny sytuacji.

Niestety, brwi mogą mieć też mniej optymistyczną symbolikę. Rzadkie i wypadające zwiastują straty na jawie i niepomyślny ciąg zdarzeń. Krzaczaste i niskie to z kolei ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Marszczenie brwi we śnie wyraża pewien niepokój i niezadowolenie. Warto więc zastanowić się, co w naszym życiu w ostatnim czasie wymyka się spod kontroli i spróbować to naprawić.

Brwi wyrażają emocje, takie jak na przykład gniew, wątpliwości, dezaprobatę czy zdziwienie. Jak więc rozumieć sen, w którym nie mamy brwi? Należy go interpretować jako przesłankę, że brak nam wyrazistości, ekspresji i że beznamiętnie podchodzimy do jakiejś sprawy lub ogólnie do życia. Czasami może to być znak, by odpuścić w pewnych sporach czy konfliktach.

Synophrys to nazwa anomalii rozwojowej, która polega na zrośnięciu się brwi. Można ją zaobserwować między innymi u gwiazdy NBA Anthony’ego Davisa czy rosyjskiego kosmonauty Salizhana Sharipova. Pojawienie się w marach nocnych zrośniętych brwi utożsamiane jest z niską samooceną dotycząca wyglądu osobistego. Sen może przykładowo pojawiać się u kobiet, które nie akceptują swojego ciała po ciąży i porodzie. Inne wytłumaczenie synophrys we śnie ma związek ze zbytnią oziębłością w wyrażaniu uczuć. Śniący dusi w sobie emocje, wszystkie zmartwienia chowa głęboko w sercu, być może próbuje coś ukryć.

Warto jeszcze wspomnieć o śnie z przebitymi brwiami. Kolczyk może być próbą zwrócenia naszej uwagi na ważną, pomijaną wcześniej sprawę. Czasami piercing brwi to po prostu podświadoma informacja, że widzieliśmy coś, czego nie powinniśmy widzieć.

Brwi

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów