Lis

Należy pamiętać, że lis w marzeniu sennym zazwyczaj związany jest z naszą seksualną sferą i bywa wyrazem popędu płciowego lub potrzeb erotycznych. Czasami widok lisa może stanowić ostrzeżenie przed pewną decyzją, która może przynieść dotkliwą porażkę. Również istnieje interpretacja snu, według której lis stanowi przestrogę przed „zapolowaniem” na coś, czego raczej należy się wystrzegać. Ale co dokładnie oznacza sen z lisem?

Symbolika postaci lisa w marzeniu sennym

Jeżeli we śnie widzimy lisa, to niestety, ale pewne planu mogą zostać niezrealizowane, więc należy jeszcze raz przemyśleć pewną decyzję. A jeśli we śnie urządziliśmy polowanie na lisa i go zabiliśmy, to w naszym najbliższym otoczeniu znajdują się osoby, które dążą do wyrządzenia dużej krzywdy osobie śniącej. To fałszywi przyjaciele, którzy ubierają maskę współczującej osoby. Należ przede wszystkim zachować dokładną ostrożność przed pochlebcami.


Często widok lisa może stanowić przestrogę przed obłudnikiem, ale jeśli złapaliśmy lisa, to w niedługim czasie poznamy się na fałszywych przyjaciołach. Również widok oswojonego lisa może wskazywać na fałszywą osobę w najbliższym otoczeniu. W tym przypadku należy zachować dużą ostrożność. Uwaga na swoje interesy! Widok oswojonego lisa może wskazywać na nieuczciwego współpracownika lub osobę, która dąży jedynie do osiągnięcia swoich egoistycznych celów. Schwytanie lisa oznacza wykrycie spisku lub zmowy, który mógł doprowadzić do poniesienia dotkliwej porażki. Widok uciekającego lisa może stanowić przestrogę przed oszustwem, zaś skradający się lis wskazuje na pojawienie się zazdrości oraz zawiści. Może ktoś próbuje oczerniać osobę śniącą przed ważną osobistością?

Zabicie lisa wskazuje na początek nowego etapu w życiu osoby śniącej. W tym przypadku, zabicie lwa oznacza usamodzielnienie się lub rozwiązanie pewnego ważnego problemu. Należy wiedzieć, że zabicie lisa może również wskazywać na przejrzeniu fałszywych przyjaciół lub postępków, które mogły wyrządzić dużą krzywdę. A jeśli w marzeniu sennym posiadamy futro z lisa, to niestety, ale ktoś będzie wodził osobę  śniącą za nos i cóż, może obiecywać złote góry. Także widok lisiej kity wskazuje na liczne intrygi lub nieuczciwe postępowanie. Widok skóry lisa oznacza bezpodstawne oskarżenia, które jednak szybko zostaną zdementowane. A jeśli we śnie widzimy lisa chowającego się do nory, to ktoś jest obłudny wobec osoby śniącej. 

Jeżeli we śnie nosimy futro lisa, to ktoś obmawia osobę śniącą przed innymi. Także gonienie lisa może stanowić przestrogę przed pogorszeniem stosunków z najbliższą rodziną. Również ważna jest płeć osoby śniącej. Jeżeli lis pojawia się w marzeniu sennym kobiety, to w niedługim czasie pojawi się szansa na namiętny romans lub niestety, ale pojawi się fałszywy kochanek. Może ktoś, komu ufamy zapomni o wzajemnej lojalności? Dla mężczyzny sen o lisie stanowi przestrogę przed zbyt namiętnym uczuciem, Również może zwiastować znajomość z kobietą, która wie co chce osiągnąć w swoim życiu.

Sennik lis - znaczenie snu

Nie ma co się oszukiwać – lis nie jest zbyt lubianym stworzeniem. Przede wszystkim dlatego, że jest sprytny, przebiegły i złośliwy – jego widok we śnie jest więc prawie zawsze ostrzeżeniem przed intrygami, zdradą, fałszywymi ludźmi lub wrogami.

Inne znaczenie snu:

Lis

Przeszukaj sennik:

Interpretacja innych snów